Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hóláncot mikor érdemes fölrakn...

Hóláncot mikor érdemes fölrakni? Ha már a téli gumival megcsúszik? és elrúg?

Figyelt kérdés

az autón téli gumi van nagy hóba még nem vezettem ezért kérdezem hogy itthon tegyem föl ha hó van és úgy menjek végig 40Km-t, vagy csak ott tegyem föl ahogy már a téli gumival elrúg.

Mert elvileg ugye friss hóba téli gumi jól tapad



2013. jan. 11. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nincs legalább vagy 5-10 cm hó, én nem raknám fel.
2013. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha valahol tábla jelzi, hogy kötelező a hólánc használata, ott bizony fel kell tenni (csak gondoltam, szólok, hogy ilyen is van).

Egyébként a hóláncot csak ott kell feltenni, ahol nagy a hó és már nem bír el vele a téli gumi. Ha tehát nálatok otthon is takarítatlan, letaposott havas hegyi út van, akkor már otthon felteheted és úgy indulsz útnak. De utána amint jobb szakaszra érsz, le kell venni. A hólánc ugyanis csak hóban használható, aszfalton nem. Vagyis ha már csak foltokban havas az út, itt-ott kezd kikandikálni alóla az aszfalt, akkor is le kell venni a hóláncot. És nem szabad elfelejteni azt sem, hogy nem csak a hegyen felfelé kell a lánc: igaz, hogy lefelé nem kell már kapaszkodni, de fékezésnél jól jön, ha van legalább egy olyan tengely, ami nem csúszik el a havon.

2013. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hát igen itt az utcába nem nagyon takarítják csak nem tudom főút milyen utána meg kis faluk következnek szóval ha felteszem akkor lehet fönt hagyom
2013. jan. 11. 12:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem fakultatív, a hólánc rongálja az aszfaltot. Ha kikandikál az aszfalt, le kell venni.
2013. jan. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"... szóval ha felteszem akkor lehet fönt hagyom"

Amint olyan helyre érsz, amit takarítanak és szórnak vagy csak szimplán elkezdett olvadni rajta a hó, le kell venned a hóláncot. Akkor is, ha csak átmész a főúton, akkor is, ha nincs kedved hozzá. A hólánc ugyanis nem tesz jót az aszfaltnak, hajlamos rongálni, ezért már foltokban havas úton sem használható.

De a hol foltokban havas az út, ott már van elég tapadása a téli guminak önmagában is.

(meg mondjuk az autónak sem tesz jót, ha a hónál keményebb aszfalton zötykölődsz a hólánccal)

Sőt, lehet, hogy otthon, az utcátokban sem kell hólánc. Ahhoz azért elég komoly havazás, meglepően rossz útviszonyok kellenek, hogy hólánc nélkül, megfelelő mintázatú téli gumival ne lehessen közlekedni. Ki kell próbálni, hogy megy-e az autó hólánc nélkül, ha lehet vele haladni, ne tedd fel.

2013. jan. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké köszi a válaszokat
2013. jan. 11. 12:48
 7/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Én akkor tenném fel, ha olyan szakasz következne, ahol anélkül nem tudnék elmenni. Szerencsére még nem volt rá szükség. Ha elsőre nem megy ki, megpróbálom lendületből még kétszer, ha úgy sem, akkor hólánc!
2013. jan. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer mentem végig a városon hólánccal,ki is nyírta a kerékcsapágyakat...
2013. jan. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!