Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kopott nyári gumit (1,5mm)...

Kopott nyári gumit (1,5mm) érdemes lecserélni most új nyári gumira, vagy várjam meg a műszaki vizsgát, amire 1 év múlva viszem az autót?

Figyelt kérdés
Nem vettem észre semmi változást hidegebb aszfalton sem, év elején még a hóból is kimászott, ha kellett.4 egyforma Kleber van rajta most.

2012. nov. 23. 21:44
1 2
 1/15 ßđkan ***** válasza:

Rakj fel rá télit ha van!

De szerintem ezzel sem lesz semmi baj

2012. nov. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én kötelezővé tenném a téli gumit októbertől március végéig.

Ha nem érzékeled a különbséget a téli és a nyári gumi között, közöd nincs az autóhoz.

Azért, mert Te nem télivel közlekedsz és miattad meghalhat egy ember, az Téged nem érdekel, csak a pénztárcád legyen vastag:

2012. nov. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nincs téli gumim,majd valamelyik jobb minőségű új nyárit akarom felrakni.



Autóval és motorral is közlekedem télen-nyáron.

A motorkerékpár sem ment ki soha alólam,5cm-es hóban sem,robogótól a sportmotorig egyik sem.

De neked biztosan több közöd van hozzá,mint nekem.

Csak egy kérdés volt!

Köszönöm a segítséget!

2012. nov. 23. 22:07
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát van mögöttem durván 3 millió kilométer, és állítom, hogy nem szabadna téli nélkül közlekedni. Ma olyan nagy teljesítményű gépek vannak, hogy feltétlen szükséges a téli gumi.


[link]


Nézd meg ezt a kis videót. Nem kell, hogy vezess, csúszik akkor is.

2012. nov. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Elöl már nem ajánlom kevés vizet tud kiszoritani és amugy is a rendőr megállít akkor lehet már gond, mert 1.6 mm a legalsó határ
2012. nov. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Másfeles mintázattal NE menj neki a télnek. De tényleg, NE csináld.


Egyrészt a minimum mintázat 1,6mm, ezalatt büntet a rendőr ha kiszúrja.

Másrészt az első hóban kontrollálhatatlan lesz, és jó esetben csak magadat töröd össze, rossz esetben meg mást is.


Harmadrészt meg ha 1év múlva lesz a műszaki, addigra lekopik annyira hogy slickgumikon fogsz járni.


Ha nem is vagy hajlandó télit venni (mert eddig megúsztad) akkor is cseréld le nagyon sürgősen.


Egyébként inkább azt javaslom hogy vegyél egy téli garnitúrát és azt használd nyáron is, fél literrel megdobja a fogyasztást a lágyabb keverék miatt, de sokkal biztonságosabb.


/Ez volt a kulturált, objektív véleményem, most a jön a személyes, ami oredenárébb lesz.


Te normális vagy ember? Másfeles mintával jársz, és megkérdezed hogy várj-e egy évet a cserével? Ha extrémsportolni akarsz szívesen adok egy kanna benzint meg egy cigit, de ne ezzel játssz.


Az hogy nyárival jársz télen egy dolog, de ezt komolyan gondoltad? Az egy dolog hogy magadat veszélybe sodrod vele, de másokat is. Ha sajnálod a pénzt gumira inkább járj busszal, vagy gyalog, vagy ülj otthon, DE NE VESZÉLYEZTESS MÁSOKAT. Gondolj már bele egy kicsit, mivan ha az a plusz tapadás kéne amit a téligumi ad, hogy meg tudj állni teszem azt a lelépő gyalogos előtt? Vagy hogy ne sodródj ki egy tempósabb kanyarban?


Nem mellesleg ha ezekkel balesetet okozol te leszel a felelős, bármi is történjen.


Csak ennyi, le lehet pontozni ,de leszarom. Gumin meg féken SOSE SPÓROLUNK./

2012. nov. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem is kérdeztem,hogy mennyit lehet spórolni rajta...


Most jut eszembe,vagy 6 éve volt egy kisebb teljesítményű autóm,azon téli gumik voltak.Egy balos kanyarban szépen keresztbe állt vagy 30-as tempónál.

Egyébként nagyon sok barom van az utakon,aki úgy gondolja,hogy a f o s téli gumijával bárhogy közlekedhet,akár mögöttem 5 cm-rel is,de ha vészfékezek és belém jön rávernek mindent,hiába van télije!

Láttam már olyat is,aki a 4 kerekes autójával nem bír felmenni a hegyre téli gumival,ott mi a gond?


Hidd el nekem,én úgy vezetek,hogy nem veszélyeztetek senkit!:)

2012. nov. 23. 22:40
 8/15 anonim ***** válasza:

Vezetéstechnika, télre sokkal több rutin kell ,meg van olyan is ahol az összkerék sem segít. És hiába vezetsz óvatosan, 1x csúszol meg és onnantól kezdve gépészkedhetsz, aztán vagy sikerül vagy nem.


Téligumival nagyobb eséllyel sikerül megfogni, ha megnézed teljesen más a mintázat és a keverék is.Még ha legolcsóbbat veszed akkor is.



Én már lassan egy hónapja felraktam a téli garnitúrát, mert érezhetően szarul kezdtek tapadni a nyárik (Yokohamák vannak fent, nem teszkós minőségű cucc), a cégesen 2hete cseréltem, mert az sem volt az igazi.


Ha eddig nem volt ebből problémád akkor szerencséd van, maradjon is így, én biztosan nem indulnék el nyárigumival télen.

2012. nov. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Megint egy versenyző, aki azt hiszi, hogy ha ő óvatosan közlekedik, és olyan jól tud vezetni, mint Schumacher, akkor neki nem kell téligumi, sőt a nyári is lehet 0-ra kopott. Majd megtudod, hogy kell-e téli gumi, amikor 3m-en fog múlni, hogy összetörik-e az autód vagy nem. Akkor megérzed a különbséget a kettő közt.

Nekem is pont annyi közöm van hozzá, mint neked, hogy van-e téli gumid, ugyanis ha nekem jössz, mert sajnáltad rá a pénzt, az nekem is a gondom.

2012. nov. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Láttam már olyat is,aki a 4 kerekes autójával nem bír felmenni a hegyre téli gumival,ott mi a gond?"


Igen, én is láttam már olyat, hogy téli gumis autó az árokban, a nyáris meg nem. Mindenre van szélsőséges ellenpélda. Ez a tipikus: "ő meghalt a Tuareregben, én meg a Trabantban sem, akkor nem kell biztonságos autó."


De ez nem változtat azon, hogy sokkal-sokkal biztonságosabb télen a téli gumi. Konkrét havas úton 20-ról fékezve is felezi a féktávolságot. Én próbáltam ugyanazon az autón és nagyon durva a különbség.


És még valami: A TÉLIGUMI NEM ARRA KELL, HOGY ELINDULJ! Megállni kell vele, meg kanyarodni.

2012. nov. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!