Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezethetek a nyáron az USA-ban?

Vezethetek a nyáron az USA-ban?

Figyelt kérdés
Ebben a hónapban vagy a következő elején kezdem a jogsit(B) és ha nyárig leteszem/meg jön akkor a nyáron vezethetek autót az USA-ban?(18 éves vagyok)

2013. jan. 13. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ott 21 éves kortól vezethetsz.
2013. jan. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal a 21 éve kor az alkohol és dohány termékekre vonatkozik, a vezetés ott is 18, de inkább érdeklődd meg nagykövetségen ott biztos tudnak segíteni :D
2013. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem fiatalabb korban is lehet vezetni ott
2013. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 petizacc ***** válasza:
Én úgy emlékszem, hogy 16 évesen is le lehet ott tenni a jogsit. De ebbe nem vagyok biztos. Mintha 8-10 éve még így lett volna. Hogy most mi van nem tudom.
2013. jan. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A magyar jogosítvány maximum egyéves tartózkodásra érvényes. A nemzetközi jogosítvány nem szükséges a vezetéshez, de hasznos lehet. Azoknak, akik autót akarnak bérelni, tanácsos az utazás előtt kiváltani, mert a bérlésnél és esetleges vészhelyzetekben, mint pl. közlekedési vétség vagy baleset, segítséget jelenthet, különösen nyelvi nehézségek esetén.

Kalifornia állam nem ismeri el a Nemzetközi Vezetői Engedélyt, mint érvényes jogosítványt. Kalifornia állam elfogad idegen hatóságok (állam, ország, terület) által kiállított érvényes vezetői engedélyt, ha a jogosítvány tulajdonosa annak a területnek állandó lakosa.

Az államoknak külön törvényei és szabályai vannak erre vonatkozólag. A legtöbb államban nem kell nemzetközi jogositvány ahhoz, hogy autót vezessünk vagy béreljünk. De hogy teljesen világos legyen: California, Nevada, Colorado, Arizona államokban biztosan NEM kell. Az egyetlen állam, amit találtunk és említette, hogy szükséges, az New Jersey.

Szóval 16 évesen ha levizsgázol, akkor egy Junior jogsit kapsz,a mivel korlátozottan lehet vezetni. 17 évet, ha betöltöd, akkor lehet menni vizsgázni rendes jogsira. De államonként eltérő, hogy egyedül, felnőtt kiséret nélkül mikortól lehet vezetni.

Itt New Yorkban a Junior jogsivel lehet vezetni:

reggel 5 - este 9 között: 21 évet betölött jogositvánnyal rendelkező felnött kiséretében,

este 9 - reggel 5 között: nem vezethetsz egyedül az 5 kerületben, Long Islandon és felnőttel lehet vezetni Upstate-on (más városokban).

2013. jan. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szóval akkor lehet vezetni :)
2013. jan. 17. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!