Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy készül egy replica autó?...

Hogy készül egy replica autó? Miután kész lehet teljesen legálisan lepapírozva használni?

Figyelt kérdés
leszögezem előre hogy nő vagyok:-) szóval nem egy autószerelő, viszont van egy szerelmem egy sportautó és annyi pénzem sosem lesz hogy egy eredetit megvegyek, de annyit olvastam amerikai oldalakon ahol az én szememnek az eredetivel teljesen megyegyező autókat láttam, nem gagyi utánzatokat. egy 10 éves tervbe bele merem kalkulálni egy replika árát, de érdekelne hogy készül. van jó ismerősöm autószerelő és még a mi belevágunk is érdekes lehet:-)) de fogalmam sincs hogy lesz egy autóból egy teljesen más, gondolom ő azért érti.
2013. jan. 13. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen autó? :)
2013. jan. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen autó. Mindegyiket más autóból csinálják. Szóval arra válaszolhatnál.
2013. jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
lamborghini murcielago:-)
2013. jan. 13. 20:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is kell egy működőképes alváz, ami méretre passzol. és megfelelő erőforrás van benne (nyilván nem egy kétütemű trabiból érdemes építeni), ez még viszonylag könnyű.


Utána le kell gyártani a "héjat", a kasztnit. Ez általában üvegszálból készül, nem túl olcsón, jó sok szopás árán (nem szószerint), elég tökölősen. A kész kasztnit pedig rögzíteni kell az alvázra.


Ha ez megvan ki kell alakítani a belső teret, ez már p*csa munka a többihez képest.


Ahhoz hogy ez szabályos legyen és le is tudd papírozni mindent dokumentálni kell, csak megfelelő besorolású anyagok kellenek, meg kell tervezni az egészet.


A tervvel be kell ballagni az NKH-hoz, és kérni egy "Egyedi és kissorozatú gyártású jármű összeépítési engedély"-t 175 900ft-ért, HA engedélyezik már csak le kell gyártani is mehet is műszakira.


Ha a véleményem is érdekel inkább szedd össze a pénzt, külföldön nézz egyet és azt honosítsd, jobban jársz. Irgalmatlan szopóroller egyedi autót építeni, nézd meg hogy járt a Karotta is: [link] , pedig ő "csak" egy versenyautót akart, amivel közútnak a közelébe sem megy , maximum P-s rendszámmal, műszakiról és egyéb finomságokról só sem volt.

2013. jan. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Érdemes szétnézni a KIT carok között is. Ez olyan építsd magad csomag, minden alkatrészt, kasznit, alvázat megkapsz, és utána neked kell összerakni a működőképes autót.
2014. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2014. aug. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!