Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy inditsam be az autom,...

Hogy inditsam be az autom, sprayel, hova kell fujni, karburatoros 1990es honda civic. Egy eve nem volt beinditva?

Figyelt kérdés

2013. jan. 14. 23:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Hidegindítóval csak akkor, ha már semmi más megoldás nincs. Nem tudom, hogyan tetted el egy éve, de először a karburátor legyen tiszta, mentes minden belegyógyult benzinmaradéktól, teljen meg az úszóház és próbálkozz az indítással mindennemű spray nélkül. Be kell indulnia. Ha meg csak úgy leállítottad és mindenféle adalék meg egyéb kosz vált ki az üzemanyag-ellátó rendszerben, vakrozsdás a henger és egyebek, akkor hiába fújkálsz be bármit, nem fog indulni.

De ha nagyon nem megy másképp, akkor maradhat a hidegindító: a szívócsőbe kell fújni. Le ne szedd ennyiért a légszűrőházat, fújd csak be oda, ahonnan a motor is szív. Csak közben valaki indítózzon, mert hamar elpárolognak az összetevők, aztán nem érsz vele semmit. 2-3 fújásnál többel meg ne erőlködj: ha annyitól nem ugrik be a motor, akkor más baja van, hiába fújod tele, csak azt éred el, hogy az alacsony lobbanáspontú hidegindító mindenféle egzotikus helyen fog belobbanni.

2013. jan. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Íme egy remek cikk a hidegindítóról. Inkább vidd szervízbe ha sehogy sem indúl.

[link]

2013. jan. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hehe:)


Ez a marha nyílván belenyomta a fél flakon hidegindítót..xD

2013. jan. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előbb próbáld benzinnel. A karburátort takarítsd ki, a gyertyákat is tisztítsd meg. Hidegindítót csak akkor ha nagyon muszály, és akkor se sokat.
2013. jan. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szántóvető ***** válasza:
kiveszed a levegőszűrőt és befúlsz a torkolatba egy keveset.bár egy év állás után fél deci benzin öntése a karburátorba jobbnak tűnik.havonta be kellett volna indítani.Olajat évente cserélni kell.Lehet hogy nem is fog működni mindegyik henger kezdetben.
2013. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A válaszok nagyon jók kedvesek vagytok, de egyből indult egy pöccre, csak új gyertyákat raktam bele. úgy jár mint az óra. Jól megcsinálták a japánok a hondat. A másik meg aki itt feszit hogy belenyomtam fel flakonnal nos nem is vettem hideginditot mert biztam a kocsiban. Ugye nagy a szad lathatatlanban, peldat vehetnel a többiektol akik kedvesen segitettek pedig ok is imseretlenek te bunko
2013. jan. 15. 22:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem te,te szerencsétlen..-hanem amit linkelt a tag.. xD
2013. jan. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Ő csak a Totalcaros cikkre reagált.
2013. jan. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

" A másik meg aki itt feszit hogy belenyomtam fel flakonnal nos nem is vettem hideginditot mert biztam a kocsiban"

Nem arra írta, hogy te nyomtad bele. Azt írta, hogy aki a TC-ről linkelt cikkben felrobbantotta a motorját, az nyomhatott bele fél flakonnyi hidegindítót.

Egyébként gratulálok a művelethez!

2013. jan. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm sracok, mégegyszer és elnézést :-)Kösz a gratulációt is, most áll az autó de havonta be fogom indítani
2013. jan. 16. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!