Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíj cserénél kell az...

Vezérműszíj cserénél kell az AC pumpát is cserélni, amikor azzal nincs gond?

Figyelt kérdés
2005-ös Seat Ibizában vezérműszíjat kell cseréltetnem, meg akartam rendeltetni az ékszíjat és AC pumpával együtt akarják szállítani. Kétszer volt átvizsgálva az autó mostanában, mind2 szervízben mondták, hogy sürgősen cseréltessek vezérműszíjat, de sehol nem szóltak az AC pumpa miatt. Bárhol körbekérdeztem, senki nem támasztotta alá, hogy azt is kellene cserélni. A víz nem melegszik, csak ahogy kell neki és nem visít a kocsi. Kinek mi a tapasztalata ebben?
2013. jan. 15. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Kevered a vízpumpával!
2013. jan. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
vízpumpát kell cserélni, nem AC pumpát...
2013. jan. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az AC-pumpát nem kell cserélni a vezérműszíjjal együtt, mert a legritkább esetben hajtja a vezérműszíj. Na, jó, a szíjas kocka-Ladán igen, de ott sem kell cserélni.

Szerintem a vízszivattyúra avagy vízpumpára gondolsz. Nos, itt a gyártó előírása a mérvadó: vannak, akik előírják a cserét minden egyes vezérléscserénél és vannak, akik csak felülvizsgálatot kérnek. Ettől viszont nem szabad önhatalmúlag eltérni, ne akard jobban tudni, mi biztonságos a motornak.

A vízszivattyút újabban általában a vezérműszíj hajtja, a kötelező cserét tehát azért írják elő, mert a vízszivattyú csapágyának sem végtelen az élettartama és ha egyszer megszorul, viszi az egész vezérlést. Nem csak a szíjat és szíjkerekeket kell cserélni utána, de szerencsétlen esetben a hengerfejet is szétverheti a motor, ha a szivattyú megszoruló görgője miatt átugrik a szíj. Vagyis hiába jó még a szivattyú, adott élettartam után kötelezően cserélni kell, hogy a szíj következő csereperiódusát is biztosan problémamentesen átvészelje.

Csak sajnos itthon ezt sokan elmulasztják, jellemzően a "jó még az, nem szorul a csapágy" címszó alatti "ügyes" spórolással, aztán mikor a következő tulajnak elszáll a teljes vezérlés, akkor az autót szidja, hogy micsoda ipari hulladék.

2013. jan. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is vízpumpa és ha rám hallgatsz már holnap kicserélteted, mert ha elszakad a szíj akkor nem 30-40 ezerbe fog fájni, hanem nyugodtan mellé dobhatsz egy nullát.
2013. jan. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom itt már elektronikus a benzin szállítás, tehát a szíj nem hajt semmilyen pumpát.

Vízmpumpát a seatnal cserélni kell!!!

Ha az 1.4-es 16szelepes motor, akkot két vez.szíj, görgők, stb.

2013. jan. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van és köszönöm a kommentet. Csak azért akartam elkerülni az AC pumpa cseréjét, mert nem állok anyagilag úgy és azt hittem, nem szükséges.
2013. jan. 15. 10:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Komolyan nem bírod megérteni, hogy nem AC pumpa, hanem vízpumpa??? Fogyatékos.
2013. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az, amit cserélned kell az a vízpumpa.


Az AC-pumpa leánykori nevén üzemanyagszivattyú névre hallgat, és semmi köze a vezérléshez,máshol van, ráadásul elektromos meghajtású.


A vízpumpát a vezérműszíj hajtja, és nagyjából ugyanannyi idő alatt kopnak el. Teljesen indokolt a cseréje, ugyanis nem biztos hogy kibír még egy szíjat, a beálló vízpumpa viszont csúnya dolgokat okoz.


Tehát: AC pumpa: üzemanyagszivattyú, semmi köze a vezérléshez, nem kell cserélni, vízpumpa: a vezérlés hajtja, a vezérműszíjjal együtt jár le az élettartama,azzal együtt kell cserélni.

2013. jan. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Oké, oké!! VÍZPUMPA. :)) Én kérek elnézést. Nem értek hozzá.


De kérdezzetek bármit kamerakezelésről, filmkészítésről, filmvágásról! Abban a témában otthon vagyok! :-P

2013. jan. 15. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!