Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót vegyem meg inkább?

Melyik autót vegyem meg inkább?

Figyelt kérdés
2000 évjáratú opel corsa, vagy ford fiesta? A háromajtós típusokra gondolok.
2013. jan. 16. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Én az opelt venném.
2013. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megbízhatóság? Fogyasztás?
2013. jan. 16. 23:17
 3/7 gomzoli ***** válasza:

Mekkora motorra gondolsz? A fogyasztásuk nem típus-, hanem motorfüggő. Egy 1,4-es Corsa, és egy 1,3-as Fiesta fogyasztása között alig van (legfeljebb 0,5 liter) eltérés, mindkettő megeszi átlagban a 7 litert. Ha kisebb motorral veszed, az gyengébb lesz, cserébe viszont majdnem ugyanannyit beszürcsöl.

Én az Opelt választanám, de a Ford ellen sem tudnék komoly érveket felsorolni. 12 éves autókról lévén szó, megbízhatóságról nem beszélhetünk fenntartások nélkül. Semmilyen 12 éves kocsiban nem lehet vakon megbízni. Alapos átvizsgálás után lehet azt a kocsit kiválasztani, ami a választékból a legjobb állapotú, és megfelelő áron adják.

2013. jan. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ford fiestám volt, 1,1-es benzines. 19 éves, és soha nem volt vele gond, most viszont sokba került volna a műszaki, ezért eladtam. A fogyasztás és jobban számít nekem, mint a teljesítmény.
2013. jan. 17. 09:49
 5/7 A kérdező kommentje:
Fogyasztása 5,5-6 liter volt hosszú távon.
2013. jan. 17. 09:51
 6/7 gomzoli ***** válasza:

És ÁTLAGban, város+hosszútáv? Gondolom kb. 7 liter, ahogy az 1,3-as motornak is.

Különben sokat számít a kocsi előélete, ha jó gazdája volt, akkor tényleg tizenéves korában is lehet hibátlan a kocsi.

2013. jan. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Vegyél Citroen Saxo 1.5D-t.
2013. jan. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!