Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A danuviánk előzö tulaja...

A danuviánk előzö tulaja elhunyt, a feleségétől vettük, a papírjait nem találta meg. Mi a teendő, hogyan lehet átiratni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 17. 08:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Adásvételi szerződés megvan?

Pontosan milyen pappírjait nem találja meg?Törzsköny-nek meg kéne lennie ahhoz hogy probléma nélkül átirasd.

Szerintem keresd meg a helyi okmányiroda telszámát és hívd fel őket hogy ilyenkor mi a teendő!

Üdv!

2013. jan. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen papír adásvételi nem lett írva. De most is meg lehet írni.
2013. jan. 17. 09:34
 3/14 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne? Legfeljebb okirathamisítást követsz el. Ezért törölték el az egyedi elbírálás alapján forgalomba helyezést 2009-ben, mert emberek ész nélkül hamisították a papírokat...


Hivatalos út? Ha ismert a rendszám, azzal el kell menni az elhunyt lakhelye szerinti önkormányzat hagyatéki előadójához, elindítani egy póthagyatéki eljárást (ehhez kellenek egyéb papírok is természetesen, mint halotti anyakönyvi kivonat például), a néni megörökli, te pedig vele írsz adásvételit. Ez minimum fél év, de inkább azt mondanám, hogy a következő szezonra talán lehet rendszáma.


Meg lehet próbálkozni azzal, hogy csinálsz adásvételit, de azzal már írtam mit kockáztatsz. De ha valamit elrontasz, például a bácsika halála utáni dátum lesz az adásvételin az kiderül és utána járhatsz bíróságra.


Hasonló dolog ha azt mondjátok, hogy készült adásvételi, de elveszett. Ennek is megvan a sajátságos menete, talán 1 tanú és a vevő elég hozzá. De ezzel nem vagyok 100%-ig képben.


Egyébként ismert a rendszáma? Ha nem, akkor nehéz lesz azonosítani a nyilvántartóban - magyarul esélyes hogy nem lesz belőle rendszámos motor mostanában.

2013. jan. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2 tanú kell:-)
2013. jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mármint ahhoz, hogyha elveszett az adásvételi? Én úgy emlékszem egy akkori tanú (tehát aki az eredetit is látta/aláírta) kell hozzá.


[link]


És itt is az van. :) Persze a múzeális minősítés opcionális, egy Danuviánál/Pannoniánál nem lesz tőle olcsóbb forgalomban tartani.

2013. jan. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
fu hát igy elég bajos lenne a dolog, nemtudom érdemes e nekiállni
2013. jan. 17. 21:59
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha veteránozni szeretnél, akkor érdemes. Mármint belefogni is, illetve hozzászokni, hogy Magyarországon minden bonyolult. :)


Van egy két történetem forgalomba helyezésekről, egy része saját tapasztalat, más része barátok-ismerősök története - de nem mesedélután van, úgyhogy nem untatlak ezzel.


A MAVAMSZ oldalán elég szépen le vannak írva a lehetőségek. Ami biztos: a nevedre íratni csak úgy tudod, ha van adásvételid (vagy adásvételi láncod, ami több egymást követő adásvételi szerződést jelent), aminél az eladó (láncnál az első személy) a nyilvántartásba bejegyzett tulaj. Az nem gond ha nincs forgalmi, az adatokat kiadja a nyilvántartó hatóság (KEKKH), csak a kérelemhez csatolni kell valamit, ami igazolja hogy megszerezted a tulajdonjogot (ez pl. az adásvételi másolata).


Ehhez vázoltam 3 lehetőséget (1 legális, de hosszadalmas és 2 kevésbé legális), ha rendszámot szeretnél rá, akkor valamelyik úton el kell indulni.


Szívesen adok tanácsot ha van kérdésed - örülök ha régi motort látok az úton, szoktam is elég rendesen integetni a Pannoniámról. :)

2013. jan. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az elhunyt úrnak 1 fia van nem elég hogyha vele írunk adásvételit??
2013. jan. 24. 20:12
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem, sajna nem. Adásvételi vagy a tulajtól, vagy attól aki megörökölte hivatalosan. Viszont ha a fia megvan, akkor onnantól már tudtok hova lépni - vagy az elveszett adásvételis megoldást vagy az öröklést kell eljátszani.

Ez van, jelen pillanatban idehaza nincs más lehetőség.


Ezen kívül van még egy fontos része a dolognak, amit kérdeztem is: tudjátok a rendszámot? Mert az nem baj ha nincs forgalmi, viszont ha nem ismert a rendszáma, akkor problémába ütközhetsz az iratok pótlásánál (ez a régi, nem számítógépes rendszer sajátossága).

2013. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudjuk, valahova nincs véletlenül beütve ?
2013. jan. 25. 00:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!