Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem keményedik fel a...

Miért nem keményedik fel a fékpedál eléggé?

Figyelt kérdés
Igazából mióta megvettem, nem tetszik a működése. Cseréltem a nyeregben tömítéseket, kapott új fékfolyadékot, valami elég rozsdás nem túl bizalomgerjesztő cucc jött ki belőle. Most ott tartok, hogy felkeményedik a pedál, de inkább mondanám, hogy csak a feléig és nem az egyharmadig, ameddig kéne. Megállni lehet csak zavar, hogy eléggé "lent" fog a pedál. Főfékhenger lehet ludas, hogy fellevegősödik tőle a rendszer?
2013. jan. 17. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Valahol gríz van, a legjobb, ha tehet, mindent újra cserélni végig, ég a fém csöveket is, a "nem túl bizalomgerjesztő cucc"-ból következtetve az életkorra...
2013. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

*teheted

*még

2013. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
munkahenger is lehet ... itt bizony komplett csere lesz
2013. jan. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
4 tárcsafék van, sehol nem szivárog, végig néztem.
2013. jan. 17. 11:30
 5/8 anonim ***** válasza:
nem kell rögtön csere. levegő nem kerülhetett bele? inkább szedd vagy szedesd szét, tisztítsd ki, aztán töltsd fel új fékolajjal!
2013. jan. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Légtelenítettem, majd újra. Javult a helyzet, de nem az igazi. Légtelenítsem még egyszer? Ha beindítom, és taposom a pedált, akkor rendesen benyomható a pedál, ezért nem vagyok benne biztos, hogy rossz a főfékhenger. Gondoltam még a felújítókészletben lévő tömítésre is a dugattyú körül, de nem látom, hogy folyna az olaj.
2013. jan. 17. 11:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Ereszd le még egyszer a fékfolyadékot, meg fogsz lepődni mi fog még kijönni. Annyira nem drága a cucc, de megéri.


Légtelenítésre meg duplán figyelj oda, azzal is lehet gond.


A főfékhenger is lehet gyanúsított, de inkább egy cseredarabot ajánlanék ha nem túl drága, a felújítottak ritkán lesznek jók.

2013. jan. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Veszek tömítéskészletet, mert úgy látom, hogy a főfékhenger ahol "csatlakozik" a vákum dobra ott a festék megmaródott, gondolom a fékfolyadék marhatta meg. Még látom izzad a fékkörelosztó egyik "ága" is, azt is kijavítom. Ráadásként az egyik hátsó légtelenítő csavarja is izzad, gondolom ennek is száraznak kellene lennie. Ezeket kijavítom, utána megírom a végeredményt. Jó lenne már használni is az autót...:D Köszönöm az eddigi segítségeket!
2013. jan. 17. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!