Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek hányszor keményedik a...

Nektek hányszor keményedik a pocakotok egy nap, és kb meddig tart egy keményedés?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan már túl vagyok két szülésen, de nekem mindkétszer már a 18. héttől keményedett a hasam, és egy nap rengetegszer. (50-80). Folyamatosan vizsgáltak, de nem nyílt semmit a méhszáj, és a 39. héten szültem mindkétszer.
2013. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És meddig tartott a keményedés??Pár másodpercig,vagy percekig,vagy akár órákig??
2013. jan. 15. 18:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én 23 hetes vagyok, sajnos a tegnapi éjszakát kórházba töltöttem keményedések miatt. A méhnyak megrövidül:(

Nekem kb 30X keményedik(magnézium és nospa mellett) és olyan 10-15mp-ig tart.

2013. jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én 24 hetes vagyok,és nekem egy hete kezdődött a keményedés,még nem olyan vészes,olyan 5x érzem egy nap(bár még konkrétan nem figyeltem meg),csak azért tettem fel ezt a kérdést,mert fél5 kor bekeményedett a pocim,bevettem 2 nagnerotot és kb egy óra alatt jött csak helyre,addig kemény volt folyamatosan.És megijedtem,mert ez nem pár másodperc volt,hanem 1 óra :( Én még nem feküdtem bent ezzel a kórházba,de egyre többször érzem a keményedést,és van,hogy görcs is társul mellé,pedig napi 3x1 magnerotot szedek orvosi utasításra,és van,hogy még pluszba veszek be 2-3 szemet.Félek,hogy ha így haladok,akkor ki fogok nyílni és kórházba kell feküdnöm :( Első baba lesz és nem tudom,hogy mennek ezek a dolgok,a tapasztalatlanság miatt még könnyen pánikba esem :( Egyenlőre zárt a méhszájam,de félek,hogy a görcsök és a keményedések megteszik a hatásukat a rossz irányba.És ma nem is éreztem a babámat annyira mozogni sem,vagy 10x éreztem csak :(
2013. jan. 15. 19:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is a 24-25. hét környékén kezdődött, 3X2 magnerot mellett, nagyon sokszor keményedett, kórházban is voltam majdnem 2 hétig, rengeteg magnézium infúziót kaptam, ami szintén nem segített semmit...

Most vagyok a 32. héten továbbra is ugyanúgy keményedek(egy keményedés kb 10-15 másodpercig tart)de szerencsére a méhszáj nem nyilt ki és egyébként minden rendben a babával.

Sokat kell pihenni, az valamennyit segít...

2013. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!