Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós autót érdemes...

Automata váltós autót érdemes e venni?

Figyelt kérdés
Kinéztem magamnak egy 2005-ös opel vectrat és egy peugeot 407-est mind a kettő diesel és automata váltós. Viszont kicsit félek tőlük mivel sok helyen hallottam, hogy többet esznek mint a kézi váltósok és gyakrabban meghibásodnak, továbbá jóval drágább a szervízköltségük.
2013. jan. 19. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Bocsi az offért, de engem is érdekel a kérdés, úgyhogy már ketten árjuk a válaszokat :)
2013. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
a fogyasztás kevésbé jelentős, inkább a meghibásodás ami para szerintem. Ha egy automataváltóhoz hozzá kell nyúlni az csak szőkőévente nem zsebbenyúlós mulatság... Persze ha van tartalékod, illetve nem koppra veszed az autót akkor nembiztos hogy rossz választás...
2013. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azért is félek, mivel én évi 30 ezer kilómétert beletennék, és nem szeretnék állandóan a szervízben ülni.
2013. jan. 19. 13:56
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A fogyasztás annyira nem lesz gáz, főleg a pugnál. Édesapám, így "öreg korára" vett magának egy C4-es Citroënt (citroën--peugeot, ugyanaz a kettő), HDi, automata.

Nagyon szépen fogyaszt, 6 literrel eljár vele.


Ha szereted, hogy csak beülsz és mész, akkor jó lehet, én még így a 20-as években járó suhancként jobban szeretek váltogatni :)

2013. jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha vásárlásnál nem nyúlsz mellé, akkor baj nem lesz. Tartsd karban, ne csinálj hülyeséget (pl ne legyen vontatva, ne guruljon az autó járó motor nélkül, mert akkor nem kap kenést), stb, és nem lesz gáz
2013. jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
Ha jellemzően országúton közlekedsz vele, akkor jó választás. Ha sokat fut nagy városban, akkor jobb a kézi váltó, azzal jobban tudsz alkalmazkodni a közlekedési helyzetekhez, pl. adott esetben egy visszakapcsolással erőt tudsz adni az autódnak, hogy időben, lendületből tudj besorolni/átsorolni.
2013. jan. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagy részben autópályán lenne használva. Én is azt olvastam, hogy ezek az automata váltók már megbízhatóak és a szervizük se sokkal drágább mint egy kéziváltósé.
2013. jan. 19. 14:12
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"pl. adott esetben egy visszakapcsolással erőt tudsz adni az autódnak, hogy időben, lendületből tudj besorolni/átsorolni."

Azért azt megnézem, mikor kapcsolsz vissza kézzel hamarabb, mint az automata :)


A kérdezőnek:

Próbált meg igazolható előéletű normálisan szervizelt példányt keresni ( ami nem fordult meg kétszer a Föld körül). Az automatától szerintem nem kell tartani, a fogyasztást nem dobja meg lényegesen, bár egy esetleges szerviz tényleg sokba kerülhet ( ennek elkerülésére, az előző mondat).

2013. jan. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, pont a városi forgalomban van értelme az automatának, mivel nem kell állandóan föl-le kapcsolgatni és kuplungozni! Az autópályán és országúton egyáltalán nem ad plusz kényelmet, ott a kézi váltót is csak addig használod, amíg föl nem pakolod. Ilyen használat mellett, én fontosabbnak tartom a tempomat-ot.
2013. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan városba kell az automata, mert ott egy csomó dologra kell figyelni, és amig észbe kapnál, hogy vissza kell váltani, addig egy régi automata is már kétszer is visszavált, és nem kell másodpercenként a kuplungot rugdosni. Pályán meg tökmindegy.
2013. jan. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!