Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig lehet még kétütemű...

Meddig lehet még kétütemű Wartburggal és Trabanttal közlekedni?

Figyelt kérdés
Már nagyon elegem van, hogy a szomszédom állandóan az udvarán pöfögteti a Wartburgját, a sok károsanyag pedig mind átjön hozzám. Van amúgy "normális" kocsija is, a Wartburgot szerintem csak azért tartja, hogy engem bosszantson.

2013. jan. 19. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb ha megbarátkozol a kétütemű szagával: a kétütemű járgányok számának csökkenése miatt nincs elképzelés a betiltásukra. Annyi megkötés van, hogy aki 2004. júliusa óta vette, annak katalizátort kell(ene) beépíteni (ez sem szüntetné meg a füstöt), de ha előtte vette, akkor 2020-ig használhatja katalizátor nélkül.


De nem lenne egyszerűbb, ha megkérnéd szép szavakkal, hogy ne járassa feleslegesen az udvaron a kocsiját?

(már ha egyáltalán feleslegesen járatja...)

2013. jan. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja szerintem is csak azért van neki meg a Waresz is, hogy Téged idegesítsen. LOL
2013. jan. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Napkiraly ***** válasza:
100%
rohanok wartburgot venni, hogy idegeljem a szomszédokat
2013. jan. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kgaba88 ***** válasza:
100%
A sok kétütemű motorkerékpár, robogó, sövénynyíró, láncfűrész, fűnyíró, agregátor, stb. károsanyag-kibocsátása nem zavar, csak a szomszéd Wartburgja? Szerintem Téged nem a Waresz zavar, hanem a szomszéd maga! XD Amúgy a kérdésedre válaszolva soha nem lesznek kitiltva. 2020-ig kaptak haladékot a 2004. előtt tulajdonost váltott járművek. Ha valaki ezután vett ilyen autót, annyit kell elérnie, hogy a környezetvédelmi mérés során az autó teljesítse a 2000 ppm-es CH határértéket.
2013. jan. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nyugod meg még elég sokáig lesznek két ütemű járművek. Miért ne tarthatná hobbiautónak a Wareszt? Engem nem zavarna. Sőt van egy 601-es trabim amit indulás előtt én is szoktam járatni.
2016. nov. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!