Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent a kuplung csusztatas?

Mit jelent a kuplung csusztatas?

Figyelt kérdés
mi a technika?
2013. jan. 20. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Benyomod a kuplungot

Berakod sebességbe

Felemeled nagyából a feléig,(tipus függő) pontosabban fogáspontig

Ott megtartod addig még elindul, addig míg érzed hogy nincs fordulatszám különbség a motor és a váltó között

2013. jan. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
varosban indulaskor szoktam igy, hogy megtartam az autot kuplungbol, aztan mikor kell indulni a lampanal csak egy kis gaz kell neki, vagy keresztezodeseknel, dombrol indulaskor, csak oda addig kell fek is amig elered a fogaspontot
2013. jan. 20. 20:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Piros lámpánál ne nyomd folyamatosan a kuplungot (nem tesz jót a kinyomócsapágynak ha sokáig benyomva tartod a kuplungot)

Ja és ha jól emlékszem így is tanítják

2013. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha kuplunggal tartod az autót az elgurulás ellen (ha jól értem) akkor valóban nem lesz hosszú életű a tárcsa, de ugye akkor már a szerkezetet, kinyomócsapágyat is igen ajánlatos cserélni.

A kinyomócsapágy élete is rövidülhet, ha folyton a kuplungon állsz. Egyszer tanultam egy Mercedes 1517-en, az annak nem volt rásegítője a kuplungnál, nah azt tuti nem nyomta az ember feleslegesen :P

2013. jan. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt hogy nem engeded rá teljesen.

Olyan mint mikor úgy fékezel hogy még nem blokkol a kerék. csak kuplungal.

Nem engeded ki teljesen a kuplungot. Azaz nem engeded teljesen rá a motorra a meghajtást. Ilyenkor szó szerint csuszából hajt a motor. Azaz úgy nem adja át az erejét a váltónak és kerekeknek. Ezt a technikát elindulásnál kell használni hogy szép lassan meg tudj indulni.

A kuplung lényegébe olyan mint két tárcsa, az egyiket a motor forgatja a másik a kerekeket forgatja. és te szabályozod mennyire érjen a forgóhoz és milyen erővel szoruljon hozzá, Ha csak épp hozzáér akkor a motor forgatta elforog azon amit nekinyomtál de valamennyire megforgatja. Lényegébe egyszerűn mondva ez történik a kuplung csúsztatáskor.

2013. jan. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem tartom en a lampanal annyit a kuplongot indulas elott 2masodpercet max csak legyek kesz az indulasra igy tanitottak nekem, es igen azt is tanitottak hogy tegyem uresbe es ne alljak a kuplongon, es ezt hasznalom indulaskor is keresztezodesekben
2013. jan. 21. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!