Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hayabusa olaj? "ha "jobb"...

Hayabusa olaj? "ha "jobb" olajat teszünk bele az is káros lehet!? "

Figyelt kérdés

Azt hallottam a minap, hogy olyan olajat tegyünk "csak" a motorblokkba, amit a használati utasítás előír, mert ha ettől eltérünk rövidíthetjük a motorunk életét, nő a kopás, fogyasztás stb. (Ezzel persze nincs is probléma elsőre, mert ki akarna egy rossz minőségű, low cost olajat tenni szertett gépébe. )


De amin meglepődtem, hogy ha "jobb" olajat teszünk bele az is káros lehet!?


Amit összehasonlításként írnék (castrol-hoz van kedvezményem).

Castrol ACT-EVO (X-tra) 4T 10W-40

Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50


Amit értek, hogy az 50-es olaj 100 fokon visszkúzusabb, vagyis kevésbé folyékony mint a 40-es olaj, hogy jobban bírja a városban való ácsorgást 40fokban amikor az víz, olaj is forr szinte, vagy a pályázást, és néha ha keményen adod a motornak az ívet. Amit viszont nem értek, a szokásos (csap-lyuk tűrések) amit állítólag a 40es olajra fejlesztették ki a busánál, és ha a "jobb" racing olajat teszünk bele, akkor nagyobb a mechanikai kopás, a fogyasztás, stb. (jobban károsodik a blokk hosszú távon elvileg? ) Valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsoltban? Ritkán járok el pályázni (egy évben 2-3x), de azt gondolnám, ha a "jobb" olajt veszem meg mindig, akkor minden szempontból jobbat teszek a motornak.



2013. jan. 20. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Én hiszek a japán mérnök bácsikban, hogy voltak olyan precízek, hogy a lehető leginkább hozzá való olajat írták elő hozzá. Tuti, hogy nem hasraütés szerűen választottak :)
2013. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy "jobb" olaj. MInden jármübe olyan kell (az a LEGJOBB), ami elö van irva.

Pl. ha higabb (jobb) olajat teszel bele, akkor az menet közben kinyomódik a felületek közül és ezáltal nem vagy alig keni az alaktrészeket, ezért jobban kopnak, mint a "rosszabb" elöirt olajjal.


Azt használd, ami bele való és ne akarj okosabb lenni azoknál, akik tényleg értenek hozzá.

2013. jan. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha jobb olajat akarsz tenni bele akkro maradj a gyári olajnál és ne castrol olajat használj mert azok nem igaznán jó olajak szerintem.

Én mindenféleképpen gyárit raknék bele,mondjuk nem castrolt hanem repsolt.

2013. jan. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!