Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri elektromos kerékpárt...

Megéri elektromos kerékpárt venni?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok...

Napi szinten kellene 10en km-t megtennem a lakás és a munkahely között, de nemrég műtöttek,tehát biciklivel kicsit necces. Robogót vagy elektromos biciklit vegyek? Mindkettő mellett vannak érvek...Akinek van elektromos kerékpárja milyen véleménnyel van róla? Megéri?


2008. jún. 2. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
egy autós ismerősöm csak suhanó halálnak hívja őket. Ugyanis nincs hangjuk. Pontosan annyira nem veszik őket észre az autós, mint a biciklistákat. A robogónak legalább van hangja. Az talán kicsit feltűnőbb.
2008. jún. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
robogok kicsit erösebbek is. egy kissebb dombon az elektronikus bicigli már nyekereg.
2008. jún. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Bár egyre kevésbé olcsóbb a benzin és ez csak rosszabb lesz, szerintem inkább robogó. Kevesebb macera, nagyobb teljesítmény, hosszabb utakra is jó (míg a bringa nem tudom, mennyit megy egy feltöltéssel).

De ha meggyógyultál, inkább a tekerést javaslom!

2008. jún. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészséges dolog az elektromos kerékpár. A váza lényegében kerékpárváz, ennek megfelelő geometriával és szilárdsággal. Az akkumulátorok és a villanymotor többlettömegét még elbírja, de a gyakran hiányzó rugózás és a kerékpárról örökölt meredek villaszög nem hoz túl jó úttartást és egyenesfutást. A fékek sem szoktak látványosan erősebbek lenni, mint a kerékpárokon, pedig nagyobb tömeget kell megfogniuk, néha nagyobb sebességről. Ezzel szemben a robogók teljesítményükhöz képest erősebb vázzal, fékekkel rendelkeznek, a világító és fényjelző berendezéseik is komolyabbak (például robogón lehet indexelni, ha van rajta, míg kerékpáron akkor is integetni kell, ami azért nem mindegy). Ha nem lennének az útról minden lassabbat leszorító bunkó autósok és holdbéli tájra emlékeztető utak, merném ajánlani az elektromos biciklit, de így inkább a robogónál maradok. Azt vedd figyelembe, hogy a robogónak lesz néhány járulékos költsége (biztosítás és bukósisak mindenképpen).
2008. jún. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

tehát eddig 3:0 a robogó javára...

azért még várom a válaszokat:)

jah és a suhanó halálhoz csak annyit,hogy bár igazad van teljesen, viszont azoknak az illetőknek akik a kocsiban 150dB-lel döngetnek mindegy,hogy "suhanó halál" vagy robogó...úgyse hallja meg:S az elég gáz, ha már csak a hangra figyel...

2008. jún. 2. 18:55
 6/14 A kérdező kommentje:
4:0...
2008. jún. 2. 18:56
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél elektromos robogót! Megy 50 Km-t egy töltéssel, a vége úgy 40 Km/h körül van, és még mindig nem kell rá jogsi! Kocsmázni is ideális! :-)

A tekerős bringa is csendes!

Ha csak az a baj: kártyalapot csipesszel a vázra, hogy a vége beérjen a küllők közé, (mint gyerek koromban) és máris van hangja!

2008. jún. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Öreganyámnak van, az a 30-at is alig viszi, bizonytalan az úttartása... Én mindenképp a robogóra szavazok, azt nem kell nagyobb dombon tekeréssel segíteni, gyorsabb, erősebb, biztonságosabb, kényelmesebb.
2008. jún. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
5:1
2008. jún. 3. 10:09
 10/14 anonim válasza:
100%

Igen, megéri. Mi több mint 3 éve vásároltunk egyet,

126 000 forintért. Napi szinten használatban van nem keveset. Egy töltéssel 50 km-t tudsz megtenni, és kb. 25-30 Km/h a sebessége. Én az előttem válaszolóknak csak annyit mondanék, hogy tudni kell közlekedni, ismerni kell a szabályokat. Még akkor is, ha egy teljesen egyszerű kerékpárra ülsz fel. Ismerned kell a közlekedés szabályait. Én a kislányomat is ezzel hordtam az óvodába, most pedig már az iskolába. Feltettük rá a gyerekülést, minden rendben volt. Nem muszáj azzal száguldozni. Az biztos, hogy az én életemet megkönnyítette. Én csak ajánlani tudom mindenkinek. Ja, és nem fogyaszt sokat, észre sem vesszük a számlán.

2008. jún. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!