Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kétütemű Trabant 601...

Egy kétütemű Trabant 601 mennyi ideig bír maximális sebességgel haladni?

Figyelt kérdés
Különösebb károsodás nélkül.

2013. jan. 21. 06:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
erre így nemigen lehet válaszolni szerintem, ha megfelelő a hűtés, akkor sokáig, úgy értem minden motor alkatrészei úgy vannak méretezve, hogy ha nem gyártási hibásak akkor gyakorlatilag nagyon sokáig megy teljes terhelésen is, igaz jobban kopik minden benne. Egy 2ütemű trabant egyébként is jó, ha 40 ezret elmegy gyűrűzés nélkül, az már kíméltebb üzemmód esetén érvényes, elméletileg egyirányba végsebességével passzolom meddig menne el, jódarabig biztos :D
2013. jan. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
sokáig elbír menni, addig ameddig meg nem szorul
2013. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Amíg be nem csapódik a földbe!
2013. jan. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 kgaba88 ***** válasza:
A Trabant használati útmutatója szerint a maximális sebességgel negyedórát utazhatunk. Tehát ha a 105 km/h-s végsebességet nézzük, akkor kb. 26 km-t.
2013. jan. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Esetleg 10-15 perc. Nem esik szét darabjaira hanem, egyszerűen leáll a motor.
2013. jan. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ezekszerint végsebességnél nem kielégítő a hűtése? ez érdekes
2013. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kgaba88 ***** válasza:
100%
A Trabant-könyv arra hivatkozik, hogy 15 perc múlva kenéshiány lép fel teljes terhelésnél, ezért vegyük le a lábunkat a gázról, hogy alapjáratra essen vissza a fordulat (szabadonfutó miatt ugye ilyenkor nincs motorfék negyedikben), majd csökkentsük a terhelést és úgy haladjunk tovább.
2013. jan. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
:) és azt nemírja, hogy mennyit kell "pihentetni" így?
2013. jan. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vegyél 2lovat meg egy szekeret es többre mész mint a trabival
2014. ápr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én úgy hallottam hogy az ilyen kétütemű motoroknak nem jó az állandósult fordulatszám, mert lehet hogy sokáig ugyanazon fordulatszámon menve valahol kenéshiány lép fel az azonos áramlási körülmények miatt. Változó fordulatszámnál viszont az áramlások is változnak, így nem fog kialakulni olyan hely ahol kenéshiány lépne fel.


Négyüteműeknél már mindegy, mert szinte minden direktben van kenve, talán a henger-dugattyú alja ami csak olajköd kenést kap bizonyos típusoknál.

2014. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!