Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbízható motor e az Mz...

Atti2 kérdése:

Megbízható motor e az Mz 125ts? El lehet vele menni messzebbre is?

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 00:57
 1/10 anonim válasza:
41%
Annyira szerintem nem, múltkor akkorát zakóztam vele télen, hogy a hátam a mai napig fáj! :) Persze, hogy az...
2013. jan. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elmehetsz vele messzebbre is,de hogy hogy jutsz haza,az már egy márkérdés...xD

Nade viccet félretéve..

Szerinted miért használták anno a postások?/ezek voltak a "postáscsúzlik",emlékszem gyerekkoromból/

-mert egy igásló,mely kivisz a világból.Egyszerű mint egy faék,ha rendesen pörgeted sosem köpi be még a gyertyát sem.


Miért nem látni már annyit az utakon?-Egyrészt mert átvette a helyét az ETZ,és hagyták őket oszlásnak indulni a fészerben,másrészt mert sajnos a fogyasztása messze meghaladja a korszerűbb /fiatalabb/azonos ccm-es társaiét..

2013. jan. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyi a bibi velük, hogy a 6 voltos gyújtás nem a legjobb, érdemesebb átalakítani 12 voltosra.
2013. jan. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendesen meg van csinálva rajta minden, akkor simán el lehet menni messzebbre is. Van egy ismerősöm, aki anno ilyennel járt ki Bécsbe Pest megyéből!

Most én is ilyet keresgélek (illetve elsősorban ES-t, másodsorban TS-t), mert szeretem a veterán motorokat, és ezek már veterán korúak, elég megbízható szerkezetek, de az ára MÉG nem szökött az egekbe, mint pl. a Csepeleknek, Pannoniáknak, Danuviáknak. Alkatrészt is elég könnyű szerezni hozzá. Igaz, egy Pannonia az álmom, de irreális, számomra megfizethetetlen árakon adják.

Anno kamaszkoromban haverommal gyötörtünk egy szegény ts 125-öst. Szegény motornak mi mindent ki kellett bírnia.... És bírta is, hiba nélkül. Sajnálom, hogy már nincs meg.

2013. jan. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Megbízhatónak számítottak 30éve a többi szoci motor között. Mára normálisgyári alkatrész sincs hozzá, csak ócska utángyártott. Hobbira jó, messzebb menni vele nagy bátorságra vall :)
2013. jan. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szolovjov ***** válasza:
Kiváló minőségű alkatrészek vannak hozzá, csak legtöbben nem tudják honnan kell beszerezni. Természetesen nagyon megbízható, mint minden MZ. És még kevesebbet is fogyaszt mint egy mostani 125-ös. Példaként említeném az Aprilia RS 125-öst. Az olyan 9-11 litert is meg tud enni 100 km-en. A TS-nek elég 4-5 liter.
2013. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hibátlan! 4 év alatt 50ezer kilóméter, apró hibák előfordultak, de olyan nem nagyon volt, hogy otthagyott valahol ahonnan csak segítséggel jött haza.


Megjártam a Glossglocknert, Szlovén tengerpartot, Lengyelországot, és Magyarországot keresztbe kasul...

2013. jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az Mz alkatrészekhez kedvező áron hozzálehet jutni.Én többe nézek egy Mz-t,mint egy (csing-csung)drága alkatrészes Kínai motort.
2013. jan. 22. 18:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt jól is teszed. mert egy MZ, Simson, stb. 30 évesen is megbízhatóbb, mint egy vadiúj hyocsingzshonghua!

Testvérem tavaly vett egy 50-es 4t kínai robogót újonnan. De már úgy vette, hogy az illesztések itt-ott el voltak csúszva, illetve szarul voltak összerakva. A motor indulása eléggé esetleges, különösen hideg motorral! És hangsúlyozom, ez egy ÚJ motor! Az a TS mz, amit én kölyökkoromban hajtottam eszetlen módon(akkor volt 23-25 éves a motor!), minden körülmények között indult!

2013. jan. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerelő haveromnál láttam egy Kínai 250es Quadot a felfűggésztéseknél a csavarok elvoltak törve,féltengelynél folyt az olaj.Fél éves volt a Quad.Mondta a haverom hogy Kínai motort ne vegyek.
2013. jan. 23. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!