Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vajon így jó lenne a hangcucc?

Vajon így jó lenne a hangcucc?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem értek a hangcucchoz, ezért is fordulok hozzátok. Adott egy fejegység LG LAC 2900 RN ehhez szeretnék 4 db hangszórót vásárolni a www.sal.hu -ról. Milyen hangszórókat vásároljak? A kalaptartóba bármekkora méretű mehet de ne ovális. Előre pontos méretet nemtudok de az nem nagy. Peugeot 205ös autóba lenne.

2013. jan. 22. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig, ha viszonylag normális mély hangot is akarsz, akkor bizony kell a kalaptartóba a legnagyobb (6x9) ovál.

Magánvéleményként pedig inkább legyen 15 ezer forint, de ne SAL, hanem valami nevesebb. (Blaupunkt, Alpine is van már ennyiért.)

Hidd el, megéri.

Elöl meg megvan a fix méret, ami berakható.

Ha jót akarsz, menj el akár egy Media M.-ba és hallgasd meg, hogyan szólnak és melyik hangzása tetszik legjobban. Utána már rendelheted netről azt a típust, amit választottál.

Pár ezer forintot nem szabad spórolni a hangzás miatt.

2013. jan. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

olyan 60-100 wattosnál nem kell hogy több legyen a hangszóró. Na most ha szép hangzást szeretnél akkor előrre több HZ-n teszel mint hátra. Minél mélyebben szól egy hangszóró annál alacsonyabb a HZ tartománya. Minél magasabb hangok kiadására képes a hangszóró annál magasabb HZ es a hangszóró.

Első részre ajtókba érdemes a szép hangzásút tenni. A hátsó kettőbe pedig a mély hangzásút. én a 16os méretűeket ajánlom. somogyitól ne vegyl max csak hátra hagszórót. Ami igazán jól szépen és asztán szól az a blaupunt a sony vagy a esetleg az mnc. A somogyi nemigazán tud a nyomdokaiba lépni ezeknek sajnos.

a felyegységek 55 70 watt közötti teljesítményr képesek hangszórónként. ami erősítés nélül bőven elég egy jó hangzású hangrendszernek.

2013. jan. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

ezt tedd hátra vagy a kalaptartóba vagy a hátsóajtóba.

[link]

ezt tedd előre ha csak somogyi jöhet szóba. Nem a drága a legjobb mindíg hanem a frekvenciatartományt és a vattot kell nézni hogy jól adja ki. Én meg nem vagyok boltos hogy lehúzzalak.

De ha igazi jó hangzást szeretnél ezt ajánlom.

[link]

Két kis magas(csipogó) is jár hozzá amit a műszelfalra vagy az á oszlop tetejére szoktak szerelni. meg egy hangváltó dobot. Beszerelni nem nehéz. Ha magad szereled be a polaritásra mindíg ügyelj. Minden hangszórón a pozitív és a negatív jó helyre legyen kötve egyiken se cseréld fel mert. Ha a hangszórók nem mennek be az ajtóba véletlen a mélységük miatt semmi pánik vegyél hozzá kiemelőgyűrűt. remélem segítettem.

Amúgy én már sok erősítős meg mélynyomós autót csináltam magamnak is és másnak is idáig nem volt rá panasz.

2013. jan. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt előre [link] ? Hátulra meg még kérdéses, szerintem oda marad a somogyi.
2013. jan. 23. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!