Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egykét robogóféleséget szereln...

Egykét robogóféleséget szerelnek körváltóval. Tudtommal pl. a Honda Innova ilyen. Mi, milyen, és mire jó a körváltó?

Figyelt kérdés
És hogy működik?

2013. jan. 25. 00:16
 1/5 haszi ***** válasza:

Az Innova slusszpoénja a négysebességes körváltó, ami enyhén szólva is felér egy agymosással. A körváltó úgy üzemel - ahogy arra elnevezése is rávilágít - , hogy a legnagyobb sebességből, azaz negyedikből egyből üresbe lehet váltani. De ezt csak álló helyzetben engedi, vagyis ha satuféknél megállunk a lámpánál, már azonnal üresbe tudunk váltani, míg a keresztirányú forgalom elhalad. Ez a megoldás viszont nem engedi, hogy szokásos módon rendezzék el a sebességek sorsát, vagyis egy le, többi fel.

Akarom mondani, az egy le még stimmel, de aztán a kettő megint le, aztán három megint le, ahogy a négyedik is. Ha itt megint le, az az üres, és kezdődik minden elölről"- Forrás: totalbike.hu

2013. jan. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

a körváltóst is lehet cipő orral is pakolni,és a cipő sarkával is ,

így pl ha 2. be mész,és a cipő orrával lenyomod a váltót,akkor 1.be váltasz vissza,ha a cipőd sarkával,akkor meg 3.ba váltasz föl,

tehát előre és vissza is ugyanúgy tudsz váltani,mint a hagyományossal,

az éppen aktuális fokozat mindig látható a műszerfalon,

2013. jan. 25. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a cipő orra, sarka dolog még a simson vonóékes váltójánál is működik (schwalbe), és a Harley Davidson-ok nagyrészén is ilyen váltókar van, pedig azok sem körváltósak...


A lényege az egyszerűség, fel lehet szerelni bármilyen váltókarral, akár kormányváltóval is, a fokozatok így jönnek sorban egymás után felfelé, vagy lefelé: 0,1,2,3,4 és megint 0.

4-ből 0-ba tudsz váltani menet közben is, de 1-be már csak nagyon lassú tempónál, vagy csak állóhelyzetbe. Általában ezek automata kuplunggal vannak felszerelve.

2013. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek! :)
2013. jan. 27. 20:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy kínai chopperem van márkát inkább nem irok. Sarokváltós is a gépezet + körváltó. Őszintén megmondva én imádom nagyon meglehet szokni. Egy probléma van vele. Ha mentél előtte hagyományos váltós motorral vigyázz ne,hogy berakd egyesbe a végső fokozatból! Én majdnem eljátsztottam nekem menetközben is engedi 5-ból az N-t. Hiába mutatja a fokozatokat ha elbambulsz és azthiszed van mégegy fokozat és nyomsz egy neutrált, hogy tovább válts :D de én imádom az enyémet praktikus
2017. nov. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!