Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy autó névre...

Mennyibe kerül egy autó névre íratása, ha magántulajdonostól veszem és mi a menete?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy a vételáron felül mit kell még fizetnem? Nem az olajcserére gondolok, meg ilyenek, hanem a "papírmunka".

Számít az én életkorom, meg a kocsié?


2013. jan. 25. 14:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve ez az üzembentartói dolog is érdekelne, az mi?
2013. jan. 25. 14:19
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2013. jan. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítés:

Eredetvizsga 20ezer,ha kell műszakiztatni az szintén 20ezer-ha valami nem jó rajta és műszakira kell vinni akkor ugyebár az még több pénz.

biztosításnál számít a te korod és a kocsijé is ehez netes biztositás kalkulátort tudsz használni hogy hol a legoccsóbb(netrisk.hu)

Amire figyelj oda hogy a szerződésben törzskönyvön és a gépen egyezzen amotorszám,ha tudtok akkor alvázszámot is ellenőrizzétek,de a motorszámmal szokott probléma lenni azt fontos ellenőrizni,mert ha nem egyezik akkro az sok pénzedbe kerülhet.

Aztán legyen 2 tanu magyarul viszel magaddal valakit.

Az adásvételről írt szerződésben írjátok fel a kilóméteróra állását is mert azt kérik az okmányirodában.

Egy sima adásvételi ahol csak biztosítás+eredetvizsga +átírás kb 50ezertől kezdődik

2013. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

El is veszi az ember kedvét az autó vásárlástól ez a sok pénz, amit be kell fizetni.

Tudnék venni 70ezer forintér egy jó Ladát, de majdnem ugyan annyit kell még fizetni, hogyx a nevemen legyen.

Az üzemben tartói mit takar? Ismerősé a kocsi, esetleg ezt is megoldhatjuk, ha úgy lényegesen olcsóbb és majd később íraom át, most meg inkább a kocsira költenék ami kell.

2013. jan. 25. 20:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Az üzemben tartóival csak rosszul járhatsz.

ha üzembentartóival veszel kocsit akkor is kell egy üzembentartói szerződést írni és akkor te fizeted a biztosítást,súlyadót stb. de akármikor visszavehetik tőled a kocsit mert jogilag nem a te tulajdonodat képzi.

Ha jó állapotú zsigulit találtál 70-ért akkor ne sajnáld rá az átiratást,meghát akkor a neveden lesz a kocsi és az akkor még is csak a tied! :)

Nekem is zsiguli volt az első autóm,nagyon jó kocsi,konnyű szervizelni is,ha jól karbantartod és nem rallizni mész vele akkor nagyon hálás kis darab lehet belőle.

Én egy picit bánom hogy annó eladtam az enyémet,mert akkoriban nem tudtam fentartani mert negyedévente volt 16 ezer a biztosítás+súlyadó meg a 10literes alapjárati fogyasztás :)De nagyon jól gyorsult.Nem tagadom 16-os motor,15 főtengely,rövid hajtókar és rövid távon mindenkit ott hagytam vele. :)

2013. jan. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 z33 válasza:
Egy kis érdekességet még ideírnék:régen az átíratási illetéket a lökettérfogat alapján számolták,amit megváltoztattak és most már vagyonosodási adó néven kell befizetni a kocsi teljesítménye és kora alapján!Jó mi? 70000-es Lada vagyonosodás!!
2013. jan. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát kész vicc az egész.

Ha olyan nagy vagyonom lenne, nem 70ezerért vennék kocsit és nem Ladát. De hát a kormánynak mind1, csak pénz jöjjön be.

2013. jan. 29. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!