Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet -e univerzális katalizát...

Lehet -e univerzális katalizátort venni, hogy cseréljem a régit?

Figyelt kérdés
15 - 20000Ft környékén árulják őket 2000ccm-ig, ha valaki ilyet használ, a műszaki vizsgán ezek teljesítik az előírt értékeket?
2013. jan. 25. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok mindentől függ. Én alapvetően nem bíznék bennük.


Ha egy régebbi autóról van szó, akkor lehet, hogy működne is a dolog, de újabbnál kizárt.

2013. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen autóba szeretnéd rakni ?
2013. jan. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, a hatásfokuk erősen kérdéses, könnyen előfordulhat hogy egy made in dzsunka csibeháló van a dobban, az pedig nem az igazi. A kipufogórendszer hangolását is megváltoztatja egy nagyobb fojtású katalizátor, ez is okozhat problémákat.


Plusz olcsóbban kapsz gyári bontottat.



Egyébként miért akarsz katalizátort cserélni, tönkrement, vagy csak mert régi? Ha azért mert régi akkor felejtsd el, ugyanúgy üzemel mint az újak, normál üzemi körülmények között nem romlik el.

2013. jan. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
semmi kritikus dolognak nem volt kitéve a kocsi, de állítólag a következő műszakira már nem lenne alkalmas. Egy bontott gyári katalizátort 80 000 -ért akartak eladni golf 4 1.6i.... a gyári pedig 200 000-nél is többe fáj. és az auto már 12 éves :D nem hülyéskedjünk.... mind2 érték röhejes...
2013. jan. 26. 14:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Pedig sajnos annyi, jórészt a benne lévő platina miatt.


Szerintem felejtős az univerzális katalizátor, az az autó ha jól tudom euro4-es, azt pedig képtelenség utólag odatákolt szerkezettel teljesíteni.

2013. jan. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még esetleg annyit tehetsz meg, hogy valahol megérdeklődöd, hogy a régivel mit lehet kezdeni... ha az eredeti funkcióját nem is képes már ellátni, a benne lévő platina miatt talán még többezer forintot érhet, nem tudom, hogy hol lehet eladni, ha el lehet egyáltalán.
2013. jan. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

80E? Le akarnak húzni, felejtős.


2perc alatt találtam egyet 18ért, nagyjából ilyen áron mennek a gyári bontottak.

[link]


Egyébként ha nem zavar hogy szennyezed a környezetet egy szentistvános hatására tökéletes eredményeket fog produkálni a gép.

2013. jan. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Közben utána jártam. Univerzális katalizátorral mennek át autók a műszakin 100ával. Ugyanugy képesek az értékeket garantálni, mint a gyári. A különbség abban rejlik, hogy vannak autótípusok amikhez lehetetlen használni, hiszen ezek nem csatlakoztathatóak, hanem hegeszteni kell őket! Ahhoz hogy a fojtás, és a hegesztési szőg illetve távolság tökéletes legyen, szakember segítségét igényli, ami megint pénzbe kerül. Utána járásom alkalmával szakmabeli válaszolt a kérdésemre aki közölte hogy univerzálisból is megvan a típus amit a járműre kell szerelni és akkor nem lesz vele gond.


Bontottat azért nem akarok venni, mert az lehet sérült, vagy kitudja lehet már futott 300 000-et és 2 nap mulva felvillan a check engine.


Valamint a totalcar honlapján autódoktornak adott válasz is meggyőző volt. Köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 30. 10:12
 9/10 A kérdező kommentje:
mr.Flash ez a katalizátor elég jól nézki :D és árban is kellemes, csak nekem a kipuf közepén találhatóval van gondom :(
2013. jan. 30. 10:16
 10/10 Sracz66 válasza:

Euro IV katalizátorok is kaphatók univerzálisban is... Igaz, nem 15-20 ezerért, hanem 30 körül. De kaphatók.

[link]

2015. márc. 5. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!