Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 3 vagy Opel Astra f?

Golf 3 vagy Opel Astra f?

Figyelt kérdés

Most csinálom a jogosítványt de mire végzek mindennel már szeretnék tudni magam alatt valamit ..

Amire használnám első sorban tuti hogy hang cuccok tehát valami ketyerét tennék bele ezekről részletesseben nemfogok belemenni.

Melyik olcsóbb alkatrészekben ?

És a fenntartása kb mennyi lehet kezdő jogsisnak?:)

Áttiratásnál kb mennyire számítsak?



2013. jan. 25. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 éves a jogsim tavaly vettem egy 2001-es 1.4-es Ford Focust és arra fizetek negyedévente kicsit több mint 18.000Ft-ot. Mivel hülye voltam így elfelejtettem váltani most novemberben.... ezért még egy évig fizetem ezt, de sokkal olcsóbb lenne ha váltottam volna (kb 40e. Ft/év) Amúgy egy Opel Astra F-em van és meg vagyok vele elégedve. 1.6 8v. Lehet vele előzgetni szépen és megy is ha kell. Amúgy kezdő jogsisként nem ajánlom a hangcuccot. Nagy elvonja a figyelmed. Hidd el az nem jó.
2013. jan. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
most focusod vagy f astrád van?
2013. jan. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A zene tényleg nagyon elvonja a sofőr figyelmét, ezt tesztek is kimutatták sokszor. De nem ez volt a kérdés.

Az F Astra jobb választás. A Golfok nagyon drágák és drága az alkatrész is hozzájuk. Ha a zenére mész, akkor gondolom benzinesben gondolkodsz. 1.4 8V-től 2.0 16V-ig van bőven választék is. 75 lovas a leggyengébb és 150 körül a legerősebb. És azért egy jó F Astrát 400ezerért már lehet kapni, míg egy Golfot 600ezer alatt ne is keress, mert el vannak rohadva. Nem azt mondom, az Opel is rohad, de közel sem annyira mint a Golf.

[link]

Én egy ilyen GSI Astrát vennék, ezek gyárilag néznek így ki és gondolom nem hanyagolod el a külsőt, ha a hangcucc érdekel, meg ezekben van is erő, nem csak a vizes, vagy jeges úton lehet vele kaparni, mint ahogy a sok Suzukis csinálja.

2013. jan. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gkol1 ***** válasza:
Opelt ajánlom mert olcsóbb az alkatrész könnyebb fenntartani de a vételnél figyelj ne,hogy át cseszenek átirtatás kb 1.4 benzines 60 Le. kb. 25000 Ft +eredet vizsga 17000 Ft nem vészes ez megbízható keveset eszik és az se gáz ha össze vágod olcsó lesz a javítás.
2013. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat !

A kommentek meg győztek és szimpatikussab is lett az opel!

ASTRA 1.6 16V GL

74 kW, 101 LE

1598 cm³

50ezerböl megúszhatom az át íratását?

Ha megveszem a kocsit átíratáson kivül számítsak más költségre? (műszaki van rajta)

Mert nem szeretném úgy megvenni hogy nem fogom tudni kifizetni tehát jó lenne ha tudnék előre gondolkodni ( még marad egy kevés pénz 50en kivül is de szeretném másra fordítani csak ha gáz van akkor szeretnék hozzá nyúlni)

2013. jan. 27. 08:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát minden rendes ember használt autó vásárlás után kicseréli:

-motorolaj

-olajszűrő

-légszűrő

-pollenszűrő

-gyújtógyertya

-ékszíj

-vezérműszíj, görgőkkel, vízpumpával

-ha vízpumpát cserél akkor egyből a hűtővizet is megéri cserélni

Amiket nem muszáj azonnal:

-fékolaj(ritkán szokták, de 2 év az élettartama)

-ablaktörlő lapátokat(ha kell)

-légbefúvó csöveket én minden autónál tisztítottam és minden tavasszal megcsinálom.

-fékeket(ha kell)

-kipufogót(ha kell)

Meg még sok mindent lehet cserélni ha kell, de a kötelezőket muszáj.

2013. jan. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én a 16 szelepes opel motoroktól óva intenélek, különösen ha Ecotec. Nagyon eszik az olajat.

Egyébként én egy 2001-es f astrát(classic, sedan) hajtok. 8 szelepes, 1.4-es motorral. Mostmár 5.5-6.5 liter közötti a fogysztás, de hosszabb távon volt már 5,1 is.

Én a vezérlést és a szűrőket, valamint a fékolajt és hűtővizet egyből cserélném, hidd el jobban jársz így mintha a vezérlés szétverné a motort.

Astránál még a sárvédőívek rozsdásodására figyelj oda, és próbálj törésre utaló nyomokat keresni. Ha ezeket találsz akkor keress másikat.

18 vagyok, a nevemen van az autó és én vagyok az üzemben tartó is. Első évben majdnem 100ezer volt a kötelező, de idén már csak 25 az éves mindennel együtt.

Bocs a kisregényért.

2013. jan. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!