Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen 1.2 12v HTP motoros...

GeryLaci kérdése:

Volkswagen 1.2 12v HTP motoros autók (skoda fabia, VW polo, ibiza) mitől eszik az olajat, gyakran nagy mennyiséget is?

Figyelt kérdés
Sajnos komoly gyári hibái vannak ennek a motornak!

2013. jan. 25. 22:46
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Ma tetten értem a fabiát, hogy eszi az olajat! Egy nagyon rövid lassú szakasz után félre álltam és álló helyzetben járó motorral persze elkezdett dőlni a kék füst a kipufogóból! Aztán mentem vele 2-3 percig akármit csináltam, finoman motorfék nélkül lassan mentem mégis minden gázadásnál füstölt. Ezután elmúlt a füst és még nagyobb húzatásra sem füstölt. Mérhető olajfogyasztás max 1deci volt. Láttam ilyen stp füstölés gátló motorolaj adalékot benzineshez, gondoltam azt kipróbálom hátha segít valamit... Szerintetek?
2013. ápr. 30. 15:25
 12/33 csab12 válasza:

Szia

A felújítást bénázhatták el.Pl. ezt a hengerfejet

nem lehet sikoltatni, nincs benne plusz "hús".

Ellenben vastag fém tömítés van hozzá majdnem

10e ért....

2013. máj. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Csab 12: Nem tudom, a márkaszervíz részletes ajánlatában 110.000 Ft os tétel szerepelt mint hengerfej síkolás (skoda palota) aztán megcsinálta egy maszek valamilyen gépműhelyben 30ért...


Azóta inkább átment folyamatosba a fogyás, bár még egyszer volt egy 2 literes egyszerre de azóta füstöl ha 2-2300 felett pörög és eszeget rendesen. Kapott adalékot de semmi haszna.


Lehet ez gyűrű törés? Érdemes azt csináltatni? Jól beszoptam :(

2013. jún. 6. 23:02
 14/33 anonim válasza:

Szia!

Szerintem a felújítást qrhatták el,amugy hengerfejezés után általában mindíg cseréljük a gyűrűket és a főtengelycsapágyakat is.Mivel ez a hiba csak az AZQ-s kódú 12V motoroknál fordul elő, ezért kérdeném,hogy a már javított vezérlést tettétek e bele a motorba felújításkor?Avagy maradtatok az eredeti,csak uj vezérlésnél?Ezeknek motoroknak eredetileg ,ha jók , tudja a kompressziója a 16-17bar-t is .Ebből következik hogy túl sokat nem lehet síkolni rajtuk.A kipufogó szelep szokott elégni rajtuk, ezt csak nagyon jó minőségűvel lehet pótolni,esetedben ez a kérdéses...

2013. júl. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:
Ja a BME motorkódos 12V-s motoroknál már nincs ilyen, ott változtattak a vezérlésen ,az EGR-en a folytószelepen stb.
2013. júl. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik végleg megmakkant a motor 130.000 nél :( Beszippantotta az összes olajat és elégette. Megálltam de már nem indult be újra. Most tárják fel, hogy mi is van pontosan :(
2013. aug. 13. 09:09
 17/33 anonim ***** válasza:
Sajna lehet hogy én is úgy járok mint te. Három hónapja volt olajcsere,maxon volt, ma meg jelzett hogy nincs benne olaj.
2013. szept. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Az 1.2 es HTP motorokba nem 3.5 liter olaj kell, hanem 2.8 liter max. És nem 10w40 hanem 5w40. Én kicsereltem 5w40 re, és már jó is. Azért nem olyan rossz gépek ezek, mint ahogy irjâtok. Az mondjuk biztos hogy egy 6-700 at érô aftora nem koltenék 300at, inkâbb utântoölteném
2013. okt. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Azóta annyi történt, hogy beállt a motor. Javítani ezt a motort nem lehet úgy, hogy biztosan jó legyen. Vettem bele másik motort 2 évvel fiatalabbat, most jó. A motor 120, a beszerelés és a cserés egyéb olajak, szűrők st + az illetékek 100.000 volt.
2013. okt. 4. 22:35
 20/33 anonim ***** válasza:
Hát akkor jól kifogtad. Sok a kontár szerelő az is biztos,De egy benzines motornak 280ezret ki kellene bírnia. Remélem az enyém nem krepál be.
2013. okt. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!