Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a fő különbségek a PDTDI...

Mik a fő különbségek a PDTDI és a CRTDI között?

Figyelt kérdés
Laikusnak is érthető, de nem felületes választ kérnék, danke!

2013. jan. 21. 18:12
 1/9 simsongabor válasza:
100%

a PDTDI motor(pumpe-düse turbodiesel) azt jelenti, hogy az adagoló egy egységet alkot a porlasztóval. Sokkal finomabb a járása mint a többinek, sőt a teljesítménye is nagyobb, de iszonyatosan drága egy porlasztó elem(kb 200.000 ft)

A CRTDI pedig Common-Rail rendszerű. Van egy közös tüzelőanyag ellátó cső, ami a porlasztókba megy. Ebbe a csőbe kapcsolódik egy magas nyomású szivattyú és ez szívja fel a gázolajat az üzemanyagtartályból. Ennél a rendszernél a elektronika szabályozza, hogy mikor porlasszon be. A Common-rail rendszert jobban szeretik- mert olcsóbb a javítása. Remélem nagyjából érthető.

2013. jan. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Magyarul a PDTDI hangosabb környezet szennyezőbb és megbízhatatlanabb legalábbis ezt mondják és szerintem a PD nehezen is melegszik be 170ezer KM-t tettem bele egy PD-s alteába de én azon kívül hogy nehezen melegszik be és picit hangos más rosszat nem tapasztaltam 170ezer KM és semmi motorikus probléma. Én eddig abszolút elégedett vagyok a PD-vel a 170LE szépen teszi a dolgát. De kipróbálnék egy 170LE-s CRTDI-t is minden téren.
2013. jan. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 simsongabor válasza:
73%
Én úgy tudom, hogy a PD-s motorok valamennyivel halkabban, finomabban járnak mert a normál beporlasztás előtt van egy kb. 2 mm3-nyi előporlasztás is, és igen tényleg megbízhatóak a PD-k és viszonylag sokáig is bírják. :)
2013. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ebbe a csőbe kapcsolódik egy magas nyomású szivattyú és ez szívja fel a gázolajat az üzemanyagtartályból."


Csak egy kis pontosítás


Van egy előtápszivattyú, tehát nem a nagynyomású szivattyú szívja föl a tankból az üzemanyagot.

2013. jan. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 simsongabor válasza:
100%
Így van, köszönöm a pontosítást!
2013. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
CRTDI motor melyik vw modellekben van?
2013. jan. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2.0 CR:


applications

Audi TT Mk2 2.0 TDI quattro (CBBB: 06/08-05/10)

Audi 8P A3 (CBBB: 07/08->)

Audi B8 A4, Audi Q5,

SEAT Leon Mk2 (1P), SEAT Altea, SEAT Toledo Mk3 (5P), SEAT Exeo,

Škoda Octavia Mk2 (1Z) (125 kW), Škoda Superb Mk2 (3T) (103/125 kW), Škoda Yeti (81/103/125 kW)

Volkswagen Golf Mk6, VW Jetta Mk5 TDI CleanDiesel (103 kW), Volkswagen Tiguan, Volkswagen Passat CC, Volkswagen Transporter (T5)


A többit megtalálod itt :

[link]

2013. jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
50%
Szervusztok!Tudom már rég írtatok ebbe a menübe,de bízom benne,hogy attól kapok választ.Az én kérdésem szeretném életem első dissel autóját meg venni Volkswagen passat b6 ami van szerelve pdtdi 1.9 pdtdi 2.0 crtdi 1.6 crtdi 2.0 szerintetek melyiket érdemes meg venni kb 250000 km-rel rendelkeznek??? Válaszotokat előre is köszönöm
2016. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsónak: ha csak ez a választék akkor 1.9 PDTDI de ha érdekel a B5 Passat( ami szerintem jobb) Akkor azt vennék 1.9 sima TDI vel AFN motorkodosat 110 lovast, azt egy nagyon megbizhato régi jó technika.
2017. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!