Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon van olyan...

Magyarországon van olyan autóbontó ahol te keresed meg a roncstelepen az alkatrészt?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok mint a filmekben hogy van egy nagy roncs telep és te ott mászkálsz és ha valami dolgot találsz ami neked kell akkor kell szólni és kiszedik neked.

2013. jan. 28. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

A környékünkön van egy régebbi autókkal foglalkozó bontó, ott a szombat délelőtti sáskajáráskor csak útbaigazítást kap az ember. Egy alkalmazott felügyeli a telepet, ha neked például 1990-es Fiestához kell két első hangszóró, egy ablaktekerő és két műanyag "bolha" a motortérből, akkor megmutatja hol vannak olyan autók, aztán szedheted ki saját magadnak, mert neki a többi népet kell kalauzolnia.

Megvan a sajátságos hangulata, amikor kettővel jobbra épp a Wartburg alól ráncigálják ki a futóművet, az eggyel előbbre lévő sorban meg két gyerek éppen nem tudja levenni az ajtót a 120-as Skodáról mert szellemileg alulfejlettek... :)

2013. jan. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ez hol van?
2013. jan. 29. 00:22
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Szinte az összes autó bontó ilyen:))
2013. jan. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit én meséltem az pl. Veszkény. El se lehet téveszteni ha megy az ember a 85-ösön.
2013. jan. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló üzemel. Persze megkérdezik mi kéne aztán ha van kiszedve adnak ha nincs akkor meg kiszedheted magad ha olyan sürgős.
2013. jan. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%
A hivatásos bontókban ilyen a magyar törvények szerint nem lehetséges. Ha kap egy ellenőrzést a bontós amikor éppen szerelgetnek a kuncsaftok, senki nem mossa le róla, hogy feketemunkásokat alkalmazott és ez bizony több 100e Ft-os bírsággal jár. A munkavédelmi előírásokról már ne is beszéljünk. Tehát, aki ilyet megenged a telepén, az vagy nem hivatásos, vagy még nem büntették meg és nem ismeri a jogszabályokat.
2013. jan. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Ismerve a magyar ellenőrzést felesleges ilyenen aggódni... Egyetlen hatóságot tudok ami szemmel láthatóan aktívan végzi a kiszabott ellenőrzéseket és rendszeresen megjelenik: a tűzoltók.
2013. jan. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos én tudok olyan esetről, amikor a bontós egy barátjával hegesztette az állványokat a telephelyén, kapott egy ellenőrzést és fél millás bírságot fizetett ezért a kis malőrért! Nem érdekelte őket, hogy barát, szomszéd, vagy akárki! Nem volt a cég alkalmazottja, nem volt vállalkozó, munkát végzett a telephelyen, ez feketemunka és kész! Szóval csak óvatosan!
2013. jan. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

A volt munkahelyemre is jöttek, de bejelentés alapján, nem csak találomra - látni kellett volna a népeket hogy iszkoltak. A társaság fele nem volt bejelentve, a negyedének magyar munkavállalási engedélye sem volt. Ahogy beléptek egyből engem szúrtak ki, ahogy csavarokat szedtem ki egy dobozból. Meg is kérdezték hogy Ön mit csinál itt és hogy hívják... Persze mondtam, hogy most jöttem egy másik cégtől, és véletlenül felrúgtam a dobozt, most pedig összeszedem hogy ne legyen harag. Aztán iszkiri elfelé. :)


Bár így utólag visszagondolva inkább hagyni kellett volna hogy megbüntessék azt a gyalázatost... :D

2013. jan. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!