Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nekem lenne egy érdekes...

AstraGfitti kérdése:

Nekem lenne egy érdekes problémám, ami lassan kezd az őrületbe kergetni. Adott az autó, egy 2000-es évjáratú 1,6 benzin Astra G, sima 8 szelep, a motor X16 SZR amit fél éve vettem, beragad a gázpedál, mi az oka?

Figyelt kérdés

Mint minden rendes tulaj, kezdtem a vezérlés cserével, mert azt mindig kell használt autónál, és szeretem ha rendben van. Cseréltünk lambda szondát, mert 1x 2x kivillantott, csere után megjavult szépen, cseréltünk termosztátot, megadta magát, természetesen a vezérlés után 1 hónappal, mert nem tudott előbb elromlani, és mint ezt minden hozzáértő tudja, vezérlés újra le ezért. :)

Na mind 1, viszont ami igen nagy gond, egyszer csak kivillantott a motor hibakód, rá gépre, ami azt mondta hogy alapjárati motor, így hát az is csere lett, és csinált olyat 1x, hogy mikor melegen leállítottam a parkolóban, beindítottam, minden okés volt, de ha ráléptem a gázpedálra tolatás közben, az benn maradt, bőgött szegény, aztán lekellett állítani hogy megint jó legyen a dolog.


Mentem vele kb 100km-t, kezdte újra,a hibakódot, megint rá gépre, akkor meg EGR szelep, így hát az is csere, de mondanom sem kell, itt már azért súlyos tízezrekről beszélünk eddig....


A mai nappal bezárólag, alapjárati motor, EGR szelep cserélve, de akárhányszor indítom, ha tolatni akarok vele, benn marad az a fránya pedál, tiltásig csapja a gépet, és majd kell nekli kb 5 perc, amire visszaáll az alap helyzetbe, hogy gáz nélkül, mint egy öreg nénike, kitudjak alapjáraton gurulni a helyről, de ha előlre felé indulok, akkor meg minden rendben, előlre menetben soha nem ragad be.


Volt gyári Opel szoftverfrissítésen, megkapta a legfrissebb szoftvert is....de változatlan a helyzet, mai napig nem tudni, hogy mi okozza, nem tudunk mire gondolni,ha valaki járt már hasonló helyzetben, kérem ossza meg az okosságokat...


Légyszíves, segítsetek, előre is köszönöm


2013. jan. 29. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Esetleg a gázbowden nincs berohadva?
2013. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
próbáld meg Őket: [link] vagy a toalcar-on szokott írni néha egy oszcilloszkóp mániás pali, aki az írásai alapján elég jó szakember lehet. Sajnos a neve nem jut eszembe.
2013. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
[link] eszembe jutott.
2013. jan. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos biztosan nem lehet a gázbovden, már találtam az indexen is hasonló problémákkal küzdő embert, ugyanez a jelenség
2013. jan. 29. 20:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt, hogy beragad a gázpedál, azt fizikailag érted, vagy maga a pedál visszajön, csak a fordulat nem csökken? Ha fizikailag beragad, akkor mindenképp a bowden környékén kellene keresgélni. Ha visszajön a pedál és mégsem esik le a fordulat, akkor esetleg a fojtószelep állás érzékelőt is meg kellene nézni, bár nem tudom mi köze lehet a tolatáshoz...
2013. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazából, ahogy olvasgatom, szerintem semmi, de másnak is ilyenkor télen jön elő ez a dolog, és nem igazán tudunk rá orvosságot, még talán esetleg valami cső lehet hibás, vagy eldugulva, de mindenképpen a hideg idő az érdekes, mert azelőtt nincs ilyen probléma...pl a hideg időben szokott olyat is csinálni, hogy olyankor kicsit sárgás fehéres habot produkál az olaj, és az olajbeöntőnél felgyűlik, például az nem tud bemenni semmi olyan helyre , ami gáz?
2013. jan. 29. 21:44
 7/10 anonim ***** válasza:

A fehér túró a beöntőnél normális így télen.


Fojtószelep-potméterre érdemes lenne ránézni, meg e szelepház-tisztítás sem ártana.

2013. jan. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Vettem egy gáz sensort, és hétvégén kicserélem, remélem nem bonyolult a dolog, aztán meglátom, mit segít a dologban, remélem fog...

Azért amit látok még kitisztítom, illetve a kartelcsőből kitakarítom a szennyeződést ha van benne, most kb ennyi, és majd megyünk akkor tovább

Azért köszönöm a válaszokat, igyekszem még regizni az F astrásokhoz is, mivel ez eredetileg az a motor ami azokban is van, hátha ott is tudnak vmi okosságot

2013. jan. 30. 16:55
 9/10 A kérdező kommentje:

X16SZR motorral szerel G-astra története, ami felpörög, és beesik a gázpedál.....


Akkor köszönöm a segítséget, megoldottam a kérdést, semmi köze nem volt a sensorhoz, szimplán a pillangó szelep tengelye volt tele piszokkal, és úgy szorult, mint a fene...

Amikor beindítod, és mégy vele, belülről a keverék, meg a meleg miatt kenődik, így nem szorul, de amikor megállsz, kicsit hül, az a piszok ami benne van a tengelynél, feloldódik, és elkezd szorulni a tengely, bizonyos pozicióban be is állhat...

:)

Ennyi csupán,takarítás mindenféle eszközzel,Würth-ös spray, egyebek, elmennek a nagy autószerelők a fenébe...

A teljes ráköltött összeg emiatt a "kis" hiba meghaladta a 70ezret, nevetséges hogy ezt az autószerelők nem tudták kiszűrni...

Még egyszer köszi mindenki!

2013. jan. 31. 20:24
 10/10 anonim válasza:
Pontosan hol található a pillangószelep?Mert én is evvel a hibával küszködöm!
2020. márc. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!