Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt már valakinek nitro az...

Volt már valakinek nitro az autójában milyen hatással van rá menyivel növeli a teljesítményét?

Figyelt kérdés
A nitro más néven altatógáz?

2013. jan. 30. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem altató, hanem kéjgáz. Egy fogorvos használta elsőként, mert megifgyelte, hogy ha ő maga dinitrogén-oxidot lélegez be, akkor eufórikus állapotba kerül.

Gondolta ha a betegei is ilyen vidámak a kezelés alatt, akkor könnyebben boldogul velük - és igaza lett.

Ilyen gáz van egyébként a habszifonokhoz való patronban is.

2013. jan. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 szántóvető ***** válasza:
Brutálisan megnöveli.csak az a baj hogy 1 jó hosszú padlógáz amit elvisel a motor.a 2.-nál már valószínűleg szétesik tehát a motor élettartama-szó szerint-Km-ekben mérhető.
2013. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az tuti, hogy a motor élettartamát exponenciálisan csökkenti a nitró adagolása. De ebben is vannak fokozatok. Van olyan szett, ami több tíz plusz lóerőt ad a motornak amikor használod. Az tényleg brutál.

De vehetsz olyat is, hogy csak plusz 10-20 Le-t kapsz. Abból több löketet is kibír az autó.

2013. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
A "nitró" annyival növeli a teljesítményt, amennyivel szeretnéd, hogy növelje. A gázadagolás mennyiségétől függően be lehet állítani, hogy mekkora többletteljesítményt nyújtson.
2013. jan. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudnátok mutatni esetleg egy videót ahol látom a teljesítmény növekedést?(már keresgéltem de nem találtam).Mitől esik szét a motor? Mely részei nem bírják általában a terhelést?Ha ezeket kicserélném újakra,erősebbekre azok se lennének tartósabbak?rendőr ha észreveszi meg bírságolhat érte?
2013. jan. 30. 12:19
 6/12 szántóvető ***** válasza:
10-20 LE-nél még a turbo is többet ad.én 3x-os teljesítmény növekedésre gondolok.szétég a dugó mivel a nitrogén jóval nagyobb hőértékű mint a benzin-levegő keverék.nem lep meg h nem találtál róla videót :)
2013. jan. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nitrogén? Hogy jön ide a nitrogén, kémikus barátom?:D

A dinitrogén-oxid úgy növeli a teljesítményt, hogy katalizálja az égést a hengerben. Méghozzá oly módon, hogy a a N2O-ban lévő oxigén a beszívott levegő oxigéntartalmán felül képes táplálni az égést. Így adott idő alatt, ha N2O-t is csempészel a hengerbe a benzinnel együtt, több benzint tudsz elégetni a hengerben, ezáltal nagyobb lesz a robbanás, mely nagyobb erőt tud kifejteni a dugattyúra -> főtengelyre stb stb, tehát végső soron dinamikusabb lesz az autó.

Ne gondolja már azt senki sem, hogy a nitrogént égeted el a motorban elsődlegesen...

Kérdező, a nitrót nem úgy használja senki sem, hogy gyakorlatilag folyamatosan azzal megy a kocsi. Ilyen használatra nem tudsz elég erős alkatrészeket gyártani. Úgy használják, hogy amikor kell a plusz teljesítmény akkor befecskendezik a benzinnel együtt az N2O-t is mondjuk egy kapcsoló segítségével. De ekkor már bele kell nyúlni a vezérlő elektronikába is, mert hiába nyomatod a nitrót, ha nincs plusz benzin, ami elégjen. Ritkán lehet csak használni, mert ha folyton nyomatod, akkor a legjobb alkatrészek is hamar tönkremennek.

Kicserélni kicserélhetsz szinte mindent a kocsiban. A hengerfejet, a dugattyúkat a hajtókarokat, a főtengelyt, váltót. Át kell variálni az egész vezérlést.

2013. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én sem úgy gondoltam hogy csak arról vagy állandóan arról üzemeljen alkalmi rövidtávú használatra gondoltam."szétég a dugó...nagy hőértékű" akkor pl léghűtéses motor még gyorsabban tönkretenne?Arra nem kaptam választ hogy ha rendőr észreveszi az mit von maga után?
2013. jan. 30. 13:21
 9/12 szántóvető ***** válasza:

nitro az nitrogén-oxid.pontatlanul fogalmaztam.És igen,a benzinnel együtt kerül az égéstérbe.és a komplett motort meg kéne erősíteni.És természetesen lehet szabályozni a motorba jutó NOx mennyiségét is.

És véleményem szerint közúti használatra egy ilyen rendszer alkalmatlan,felejtős.

2013. jan. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 szántóvető ***** válasza:

Hülyegéget írtam,bocsánat.Bocsánatot kérek.Itt lehet róla olvasni HITELES infót:

[link]

2013. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!