Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amikor klíma tisztítást...

Amikor klíma tisztítást csinálnak, az mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés

A hideg leadó radiátort pucolják ki, ami az utastérben van? Szétbontják hozzá az egész középkonzolt is?

Érdemes otthon nekiállni?


2013. jan. 31. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Tisztítják a kondenzátort ami elöl van és a hőcserélőt, ami az utastérbe fúj.


Tisztítás után kezelik gombaölővel, olyan nagyon nem kell szétbontani, a szórószondát dugják be..

2013. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van benne, egy szűrő, amit kivesznek és domestosos vízben kimossák.

Ezt Te is meg tudod magadnak csinálni, hidd el, nem nagyon tesznek vele mást. Fertőtlenít és megöli benne a bacikat. Időnként muszáj elvégezni

2013. jan. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Az a pollenszűrő, az teljesen más..
2013. jan. 31. 13:14
 4/9 anonim válasza:
a pollenszűrőt kicserélik ha kéred ez pár ezer forint.illetve klimatisztitóval fertőtlenítik a rendszert. kb. ennyi.
2013. jan. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Segítek.. Pollenszűrőd kiveszed,vagy kiveteted haverral.. Veszel egy újat,nem drága típustól függően 800-2500 Ft. Miután kicserélted,veszel egy klímatisztító sprayt,abból is inkább azt amelyik egészségügyileg is megfelelő. (Lehet kapni olyat amivel kórházakban is tisztítják a klímát).


Ez olyan 2000 forint körül van. Pollenszűrő cseréje után beindítod a kocsit,összes ablak fel,klímát maxon járatva beteszed a sprayt,kibiztosítás után 5-10 percig járatod.


Kábé ennyi. Meg lehet otthon is oldani,de ha valaki úgy kívánja elviheti szakihoz is. Nézd. Nekem asztmás a lányom,én pedig pollenallergiás vagyok. Miután ezt megcsináltam,nyugodtan autókázhattunk a klíma mellett is...

2013. jan. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A pollenszűrőt már kicseréltem!

A sprayt hova kell fújni??

2013. jan. 31. 15:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Amit én vettem sprét azt be kellett tenni mondjuk az anyósülés mögé,megnyomod,aztán pár perc amíg kijut a gáz belőle.. Ahogy az utastérben kering a levegő,(belső keringtetést kapcsold be),úgy kering a spré által kibocsátott gáz is.. Járasd kb. 15 percig,utána szellőztesd ki a kocsit..
2013. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez igen jó! Ilyenről még nem is hallottam!

Köszi!

2013. jan. 31. 15:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Remélem Neked is beválik.. Autósboltban lehet kapni,megveszed és meg tudod oldani otthon is.. harmada árból megvan mintha elviszed az autódat. És miután megcsinálod,érezni fogod a "tisztaságot" az autódban.. :) A sprére rá is van írva hogy kell használni,nem lehet elrontani.. :)
2013. jan. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!