Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem megy fel az audimba...

Miért nem megy fel az audimba a viz höfoka 90re?

Figyelt kérdés
Azt mondja a haverom hogy ez audi és nem megy fel 90 ig a viz höfoka.Van egy másik haver neki a4 ese van és neki is csak 60 ig megy fel a viz.Ez normális vagy gond van mind hármónkéval?
2013. febr. 4. 07:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nekem nem Audi van, de a hidegben nem megy fel nekem sem. Ha fűtés jól működik akkor nincs semmi baj. A hőfok mérő a termosztát után van vagy előtte? Mert ha a kis víz kört nézi akkor elvileg fel kellene mennie. De ha a nagy víz körön van akkor nem. Tegyél valamit a hűtő elé, akkor biztos felmegy majd.
2013. febr. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
hideg vagy sem, Audi vagy sem, fel KELL mennie az üzemi hőfokra. Termosztát csere! Alacsony (60) celsiusnál magasabb a fogyasztás és kopik a motor!
2013. febr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 szántóvető ***** válasza:
100%
nem IFA ez hogy takargatni kelljen a hűtőt.termosztátcsere de lehetőleg minőségi legyen.
2013. febr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Azért is meg néztem! A termosztát előtt a lámpának a gombája van, a hőfok mérő óra a hűtő radiátorba van bekötve. Vagyis ha a termosztát jó akkor is van esélye annak, hogy nem fog az óra felmenni 90 fokra. Miért? Mert a nagy víz kört méri! Attól a motorban megvan a 90 fok de az utastér fűtése levesz annyit hogy a termosztát nem enged annyit a hűtőbe hogy fel menjen a hőfok ott is 90 fokra.
2013. febr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 szántóvető ***** válasza:
60%
az a lényeg hogy fűtsön.ha csak langyosat fúj be akkor van baj.
2013. febr. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%
ÍGY VAN!!!
2013. febr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

Poén, hogy télen mindig előjön ez..

A -20-ban is fel kell mennie a vízhőfoknak középállásba! Pláne egy Audinak, ne akarjátok már bemagyarázni neki a hülyeséget, hogy ez így jó!!!

Nekem is mondogatták, hogy áhh hideg van, ilyenkor nem megy fel annyira, de esetleg tehetsz kartonpapírt..

Lóf@szt, annak be kell állnia. Érdekes, új termóval felment és fél literrel kevesebbet is evett..


MAXIMUM a nagyon takarékos kis dízeleknél (1.3 JTD, 1.5dCI, 1.4HDi) fordulhat elő az, hogy nagy hidegben nem, vagy nagyon nehezen melegszik be! Egyszerűen nincs annyit hővesztesége a motornak. Hiába van zárva a termosztát, a radiátoron ugyanúgy átfúj a menetszél és hűti a motorblokkot. Arról nem beszélve, hogy az utastér fűtése is a motort hűti!! De ezeknél általában már van a vízkörbe beépítve egy elektromos fűtőbetét (PTC), amivel sikerül elérni az üzemi hőfokot.

2013. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Érdeklödtem én is azt mondja valaki hogy az ugy jó ahogy van valaki azt mondja hogy nem jó,hát gözöm nincs mit csináljak.A kartonos dolgot nem is kérdeztem,de lehet az meg nem jó akkor mert felföl a viz,de ez nem iztos.

Nem tudom valami majd csak lsz

Azért köszi mindenkinek

2013. febr. 4. 20:07
 9/19 anonim ***** válasza:
az lesz hogy cserélj egy termosztátot. párezer forint.
2013. febr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Milyen Audi ez pontosan?
2013. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!