Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Feltöltött autóakku visszahely...

Kerdezo1489 kérdése:

Feltöltött autóakku visszahelyezése után nincs gyújtás (sem kattanás), sem világítás, de a vészvillogó, riasztó, belső világítás működik. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Az akku teljesen lemerült, majd újratöltöttem, a vészvillogó fénye pl. határozottan erős. A kulcs elfordítása után semmi nem villan fel a műszerfalon, csak az óra háttérvilágítása ad fényt, de az már ajtónyitáskor.

2013. febr. 4. 12:27
 1/7 szántóvető ***** válasza:

kérdéses hogy valóban fel van töltve-e az akksi?mert nem biztos hogy vette a töltést.fűtöventillátor megy ha max-ra kapcsolod?

ha fel van töltve akkor kábel saru+akksi csatlakozó tisztítás.

2013. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem vette a töltést (majd egy napig töltöttem), töltés előtt nem ment a riasztó sem, se a vészvillogó, se a belső világítás. A sarukat megtisztítottam. A kérdés, hogy az előbbiek miért működhetnek, de gyújtás stb miért nincs? Az akksival van vajon a gond?
2013. febr. 4. 13:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne vedd ki az akksit, hanem csak tedd rá a töltőt. Ha szikrázik, akkor felvesz valamennyit. Pár óra múlva húzd rá a refit. Ha jól világít indíthatsz...persze a töltő rjta. Ha forgatja, akkor hurrá, töltsd tovább. Ha nem, akkor kuka.
2013. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szántóvető ***** válasza:

gyújtáshoz kell normál feszültség,vészvillogóhoz szinte semmi.gyújtást ráad,ventillátor max+tompított bekapcsol.próbáltad már?

Lehet hogy az akksi egyik cellája zárlatos,ez esetben lehet eldobni.Az a baj hogy látatlanban nem lehet eldönteni.

2013. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyszerű! Kérj egy jó aksit, tedd mellé, és bikakábellel próbáld. Kiderül mi a gond.
2013. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Opel?


Próbáld meg hogy ráadott gyújtásnál teszed rá a sarukat.

2013. febr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zsolt75 ***** válasza:
Vidd el egy akkushoz és nézesd meg vagy mérj rajta valami feszkót. Ez a bikázás és töltő rácsatlakozás könnyen kárt tehet az autód elektronikájában. Ha nem akarsz pár százezret kifizetni, jobb ha megnézeted szakemberrel. Ezek a házi praktikák veszélyesek. Láttam én már bikázástól tönkremenni autót.... (generátor diódasor...)
2013. febr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!