Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mennyire gyakori,...

Szerintetek mennyire gyakori, hogy egy tanuló motoros forgalomban durván elesik? Hallottatok már ilyen esetről? Ilyenkor az oktató nagyon leszidja az illetőt?

Figyelt kérdés
Ha megsérül a motor a tanuló hibájából, akkor neki kell megtérítenie a kárt?
2013. febr. 4. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk alá kelletett írni egy papírt hogy vállaljuk a felelősséget kb minden téren(ha balesetet okozunk akkor is, nem úgy mint a többi kategóriánál ahol ez az oktató felelőssége)

De még rutinra is kelletett ilyet írnunk. Bár rutinon lehet nincs mindenhol ilyen, nekünk mondta az oktató hogy előző évben egy csaj a pályán nekiszállt egy villanyoszlopnak(a pálya mellett volt oszlop)és azóta van rutinra is.

Ráadásul én pont azzal a motorral mentem amit a csaj összetört :D (látszott is rajta elég erősen, meg érezni is lehetett)


Meg mondott még pár sztorit az oktató. Pl esőben mentek, tanuló pont kanyarodott a zebrán, picit fékezett és ki is ment alóla a gép. Meg hogy a kicsik robogóval milyeneket esnek a rutinpályán :) De ezeknél a motorban nemigazán keletkezett kár. Szóval nem volt mit megtéríteni.


A villanyoszlopos esetben meg fizette a kárt.

2013. febr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak részben illik ide, de leirom.


Oktatás alatt az oktató a hibás, vizsgán a diák, ugyanis a vizsgán állitja hogy ő tud vezetni.


De ez nem az anyagi kérdésre érvényes hanem a felelősségre. Ha elüt valakit vizsgán őt csukják le oktatáskor az oktatót.


Anyagi kárért nem tudom elöttem utánam szólók majd mondják, de abban biztos vagyok hogy az oktató ilyenkor üvölt mint a nádi bika!

2013. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Motoros oktatás kivételével mindenhol az oktatóé a felelősség. Még vizsgán is(ha gáz van ott is belenyúlhat)


Motoros kategóriáknál viszont, mivel ott az oktató a figyelmeztetésen kívül mást nem csinálhat, minden felelősség a tanulóé.

2013. febr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!