Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért állhatott le a motor?

Miért állhatott le a motor?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy benzines, 1.6-os Octavia, 2002-ből. Az elmúlt pár hónapban észrevettem, hogy időnként akadozik a motor menet közben, alapjáraton minden okés. Ám az elmúlt egy hónapban kétszer is megcsinálta, hogy menet közben egyszerűen megállt. Újraindítottam, és minden ment tovább, mintha mi se történt volna. Tudom, hogy ez így nagyon általános, de kb. hol kereshetem a gondot? Hamarosan szerelőhöz viszem, és szeretném, ha volna némi elképzelésem a problémáról..


Előre is köszönöm a válaszokat!


p.s.: Az elmúlt fél évben cserélve volt: teljes vezérlés, olaj-, levegő- pollen- és benzinszűrő, 5W40-es olajat kapott. Azóta kb. 4000 km-t jártam vele.



2013. febr. 6. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg üzemanyag-ellátási rendszer (benzinpumpa, injektor) hiba lehet. De a kompjuteréből tuti ki lehet olvasni.
2013. febr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem ír semmi hiba üzenetet, vagy visszajelző nem világít ilyenkor? Légtömeg mérő, valamilyen üzemanyag ellátási nehézség, vagy lambda szonda okozza a problémát.
2013. febr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 szokratesz ***** válasza:
El kell vinni szerelőhöz aztán vagy ki tudja deríteni vagy nem. Az ilyen jellegű hibák a legrosszabbak amelyek jönnek-mennek,nem tudni mi az okozója. A hibatároló kiolvasás pedig egyáltalán enm biztos hogy eredményt hoz.
2013. febr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem gyúlt ki semmilyen jelzés, hibaüzenet meg nincs, mert nincs neki kijelzője.


Csak az a furaság, hogy hogyan tudott leállni menet közben, ha 90-nel haladok és sebességben van? Meg a másik, hogy alig volt érezhető motorfék. Nem értek hozzá, de úgy tudom, hogy komoly fizikai munka egy álló motort átforgatni, és ebből adódóan, a sebességnek drasztikusan csökkennie kellett volna, nem? Itt meg a legjobb indulattal is csak egy óvatos lassulásnak nevezhető, ami történt. Vagy én tudom rosszul, és ez természetes?

2013. febr. 6. 15:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Csak úgy állhatott le, hogy nem kapott üzemanyagot vagy levegőt.


A motorfék mértéke pedig áttételtől függ. 90-nél 5. vagy 6. fokozatban nem túl erős a motorfék, kettesben pedig kiestél volna a szélvédőn :)

2013. febr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szokratesz ***** válasza:
90-elmentél akkor gondolom 5. sebességben volt a gép. Ott már elhanyagolható a motorfék hatása. Annyira lassul mint amikor leveszed a gázról a lábad. Mindenképp elektronikai jellegű a hiba sztem. Elég ha egy vezeték pl. kezd elszakadni,kidörzsölődni. s hol érintkezik, hpol meg nem. De lehet hogy ennél lényegesen komplikáltabb a megoldás.
2013. febr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan olyan volt, mintha levettem volna a gázról a lábam.


Köszönöm szépen a válaszokat!

2013. febr. 6. 19:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is az AC-ra tippelek ...

légtömegmérő nélkűl elmegy és le sem áll (beáll egy közép értékre )

Üzemanyag szerintem ....

De ha diag gépre dobjátok és olyan a gond amit persze figyel a vezérlő makkor lesz egy kiindulási pont .

2013. febr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. febr. 6. 20:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Gyújtást is átnézném.

Amikor jár a motor, akkor van annyi szívó hatás, hogy valamennyi benzin mindig jut fel a tankból.

2013. febr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!