Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kelepelő/kattogó hang a...

Kelepelő/kattogó hang a motorházból hideg indításnál?

Figyelt kérdés

1992-es 1,4-es 44kW-os, benzines Opel Astra F. Hideg indításnál a motortérből kelepelő/kattogó hang hallható, és ahogy a gázt nyomom, úgy gyorsul a hangja is. Mikor a motor eléri az üzemi hőfokot, a hang megszűnik. Most reggel, mikor beindítottam, ismét ez a jelenség volt, leállítottam és felnyitottam a motorházat. Megütögettem a burkolatát a vezérműszíjnak, h nincs-e elmozdulva majd ismét beindítottam. A hang nem múlt el, kissé halkabbá vált, de nem jelentősen. Most is, mihelyst a motor az üzemi hőfokot elérte, megszűnt a jelenség. Utána ha leállítom és kis idővel később beindítva nem jelentkezik, csak ha addig áll az autó, míg ki nem hűl a motor.


A vezérműszíj kb 5-6 éve volt cserélve a feszítő görkőkkel együtt, de ritkán használom az autót és azóta 25-30.000 km-t mentem, többet nem.



2013. febr. 7. 09:06
 1/5 anonim válasza:
Hidrotőke gyanús. Ha üzemi hőmérsékleten megszűnik a hang, még nem vészes. De érdemes mielőbb megnézetni.
2013. febr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hónapokkal ezelőtt is volt ez a jelenség, de ez a hang pusztán az indításkor jelentkezett és utána pár másodperccel később el is múlt. Ha az a baja, amit írtál, drága az alkatrész/megcsináltatása?
2013. febr. 7. 11:52
 3/5 anonim ***** válasza:

2500-3000 darabja FEBI-t vegyél vagy esetleg RUVILLE-t.

Az a gond ha ki akarod cserélni, a hengerfejcsavarokat is ki kell venned,mivel az fogja a vezértengely házát is..

2013. febr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem minden esetben kell a hengerfejet megbontani, sokszor elég a vezérműtengelyt kivenni. De mivel ilyenkor a vezérmű szíjat leveszik, ajánlott a vezérlés csere is. Pénztárca függő. 30.000-től szokták vállalni (Pest) a h.tőke cserét. Ha szerencséd van és megtudják állapítani melyik a hibás, akkor elég csak azt cserélni.
2013. febr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Keresek akkor egy autószerelőt itt a környéken. Nem vagyok pesti.
2013. febr. 8. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!