Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel vagy benzines autót...

Dízel vagy benzines autót érdemes venni?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom, hogy nem lehetséges az, hogy amit a dízelnél az ember az üzemanyagon megspórol, azt elkölti a magasabb szervizköltségekre valamint a gyakoribb és drágább meghibásodásokra (turbó, kettős tömegű kuplung, nagynyomású szivattyú stb.)?

2013. febr. 7. 19:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
De igen, ezt már 100szor megbeszéltük, de én akkor is maradok a dizelnél.
2013. febr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Vadi új kocsit veszel, sokat mész vele, akkor dízel. Használtat veszel és kevesebbet mész akkor benzines. Mondjuk EGY AUTÓ az benzines számomra :)
2013. febr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Nézd!

Ha szart veszel, akkor tök mindegy, mert a gatyádat is ráköltheted.

Viszont, ha találsz egy normális gazdától valót, VALÓS kilométerrel, akkor mindenképpen dízelt!


SAJNOS ÉN NEM BÍROM ELVISELNI, HA PL. 5-6 LITERNÉL TÖBBET FOGYASZT EGY 170 LE-S AUTÓ...

2013. febr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

De lehetséges hogy amit megsoporolsz tankolásnál, azt elviszi a szervíz. De nem 100%

Az viszont 100% hogy a benzinesnél sokkal többet elvisz a tankolás.

Mérlegelj. És nézz utánna alkatrészáraknak. Nekem diesel van, nem volt még vele gondom. Az egyik legnagyobb kiadás az lenne, ha hengerfejes lenne, de ugye az a benzines autókat is sújthatja. Költséges volna még ha beszarna a turbó, és sokan fikázták már td-et, hogy a turbó 100 000-nél kezdődik. De szét kell nézni a neten, 96-os autóm van, és 40 000-ért kapok bele turbót 1 hét beépítési garanciával. De lekopogom, nem volt még vele gondom. Persze dieselből utána kell nézni, hogy melyik motor a megbízható. Az enyémben 1.7 td isuzu blokk van, B vectra, kb 1250 kg, és télen városban 6.7-et eszik úgy, hogy nem az jár a fejemben vezetés közben hogy hogyan tudnék sporolósabban vezetni.

2013. febr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

"Llehetséges hogy amit megsoporolsz tankolásnál, azt elviszi a szervíz. De nem 100%

Az viszont 100% hogy a benzinesnél sokkal többet elvisz a tankolás. "


Így van! Ezt a mondatot kéne megértetni sokakkal, hogy LEHETSÉGES, hogy több baja lesz a dízelnek, de nem biztos.


A családunkban 20 éve csak dízelek vannak, milliókat spóroltunk már ezzel, és soha semmilyen meghibásodás nem volt, aminek köze van a dízelséghez. Mindezt úgy, hogy "szar franciákkal" jártunk mindig.

2013. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Volt dízel autóm, újonnan vettem. 130 ezer kiométerig kétszer ment szét teljesen a kuplung, és egyszer meghalt a nagynyomású szivattyú, egyszer a gázelektronika. Mind a négy esetben trélerrel kellett elszállítani. Persze mindez már a garancia időn túl... 160 ezer kilométerre már annyi kisebb-nagyobb baja volt (szervokormány, klíma, tempomat, cd, kuplung megint), hogy inkább túladtam rajta. Ha mindent megcsináltatok rajta és használom tovább, akkor kábé annyit költöttem volna rá, mint amennyit az üzemanyagon megspóroltam. Viszont sok bosszúságot okozott...
2013. febr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:49

Azért sikerült olyan hibákat felsorolnod, amelyiknek pont nincsen köze ahhoz, hogy az autó benzines vagy diesel üzemű-e

2013. febr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
Egyedül a nagynyomású szivattyú. Miféle csoda autó volt ez? Nálunk a fos franciákkal 20 év alatt nem volt ennyi gond.
2013. febr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

6-os.

Gyanitom, hogy valami kisautód lehet, mert azok szarnak be elég hamar, és elég érdekes lehet a vezetési technikád is, hogy két kuplung már tönkrement. Nekem a használtan vásárolt 1.9-es PDTDI Audim 300.000 km-t mutat, és még minden gyári benne, nem kellett a PD elemeket sem cserélni, amivel annyit etettek.

2013. febr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Éppen francia egyterű - volt hál'Istennek... De ezt a kuplung-cirkuszt más dízelesektől is hallottam. Mondjuk nem értem a dízelekbe miért kell ezt a "szrt" szerelni, egytlen másik (benzines) autómmal sem volt sok százezer km után sem gondom a kuplunggal...
2013. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!