Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autót kb. hány éves...

Egy autót kb. hány éves koráig vagy km. futásig érdemes fenntartani?

Figyelt kérdés

Tehát mi az az életkor vagy km futás ami felett nem éri meg már költeni az autóra? Amikor komolyabb gondjai jöhetnek elő, drasztikusan romlik a megbízhatósága. Jobb már eladni, hogy szívjon vele más, vagy elbontani.

Kb. mikor jön ez el egy kocsi életében?

Mondjuk benzinnél évi 20E dízelnél 40E futással számolva.

Nem olyanokra gondolok, hogy a nagypapa kocsiját megtalálták 15 évesen és volt benn 40E km. Hanem ami rendes használva volt!

Mikor éri meg újabbra cserélni?


2013. febr. 8. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Rengetek céges autó üzemel 150-200E km-ig, és utána lepasszolják. Nyilván ennek megvan a jól megfontolt gazdasági oka. Szerintem ha valaki megteheti, ennyi km után cserél autót.
2013. febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gazdasági okokból(nem a felhasználókról hanem a gyártókról van szó) miatt nem éri meg egy most éppen kocsiról van szó olyan terméket gyártani ami évtizedekik üzemel különösebb gond nélkül hiszen ha igy lenne nem vásárolna senki új terméket mert minek?ez viszont ahozz vezetne hogy megállna a gazdaság fejlődése ha az eladásokból nincs profit nincs fejlesztés sem stb.reálisan fizikai alapokra helyezed egy átlag kocsi évi futását 25-30ezer kmben fogadják el legyen benzin dizel kombi stb 3-5 év után kell elkezdeni a kocsikra költeni mert a fent emlitett gazdasági érvek ezt diktálják,tudom megy 20 évet ez az stb a menetteljesitmény komfortérzet világitás már most ha nézed egy azonos modell termékét 8-10 évvel ezelőtt és ma radikális a különbség.ha a városban karistolsz a családdal lehet 14 éves hondád ha pályázol pl szlovénia horbátország akkor ugyanezzel a kocsival ezt már nem tennéd meg célirányosan meghatározod mire kell.a kérdésedre igy nehéz válaszolni konkrét tipus üzemanyag felhasználási terület akkor kbra valaki valamit tud segitteni de ami nekem érdekes a benzint 20e a dizelt 40 e km határoztad meg.miért?
2013. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Zsolt75 ***** válasza:

Nekem egy 12 éves autóm van és nem szándékozom eladni, mert jó a műszaki állapota és már olyan keveset adnának érte, hogy annyit nekem is megér, menjen még pár évet nálam.


Ebből azt akarom kihozni, hogy szerintem addig érdemes megtartani, amíg nem kell rá sokat költeni (szervízre értettem)


Ha a céljaidnak megfelel, jó állapotú , mert mondjuk megkímélted akkor érdemes megtartani.

Ha mondjuk sűrűn cserélnéd az autód, hogy ne öregedjen rád vagy ne kelljen kockáztatni, hogy esetleg cserben hagy, akkor anyagilag elég húzós ezt finanszírozni.


Általánosságban nehéz erre jó választ adni.

2013. febr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy normális autó (nem a városi kisautók) simán elmennek 300.000 kilómétert komoly hiba nélkül (motorhoz tuti nem kell nyúlni, de még az elektronikával sincs sok baj). Azonban a használtautóknál más a helyzet, ott már ugyanaz az autó már 150.000 km-nél megadja magát (mert valójában 400.000 km van benne, csak 150re tekerték az óráját). Én általában egy autót max 1 évig tartok, igy az értékvesztése szinte 0, és valószinüleg szervizbe se nagyon kell vinni egy év alatt, csak olajcserére. Ráadásul mindig ,,új'' autóm van. Egyébként olyan 7-8 éves autókat szoktam megvenni.
2013. febr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem évente autót venni a létező legdrágább dolog. Legalábbis nálam mindenképp az lenne. Ugye átíratni, majd télen-nyáron gumit venni rá, mert szarral nem járok.
2013. febr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös.

Itt most nem erről van szó.

2013. febr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon autófüggő. Például a jó öreg w123 Mercik elmennek akár 1 millió kilométert, komolyabb hiba nélkül. Egy Zaporozsecről már ezt nem lehet elmondani... Tehát attól függ hogy milyen autóról van szó. A mai új autókkal meg az abaj hogy ha valami drága alkatrész elromlik, ami kb. annyit ér mint az autó, akkor azt már nem éri meg megcsináltatni. Gazdasági totálkáros.
2013. febr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!