Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy megy a próbaút?

Hogy megy a próbaút?

Figyelt kérdés
Használt autó kereskedésben,ha odamegyek minden előre egyeztetés nélkül,és körül nézek,kiválasztok egy autót,és szeretném próba körre vinni,hogy zajlik?beül mellém,vagy egyedül vihetem(cserébe valami saját tárgyamat,igazolványt addig letétbe adni nekik),és mennyi időt lehet vezetni,mennyire lehet tesztelgetni,motor nyomatékát,gyorsulást(esetleg 90felett) és éldekelne ugyan ez a kérdés,magán személy esetében?! mi a véleményetek?ha nem is szándékozom megvenni,de kipróbálnám,,és végén mondanám,hogy még megnézek még többet is(hazugság nélkül)

2013. febr. 8. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Mindenekelőtt szépen kérlek ne túráztass senkit, se kereskedőt, se magánszemélyt azzal, hogy csak ki szeretnél próbálni autót mindenféle komoly szándék nélkül!

Gondolj bele, Te sem örülnél ha valaki csak szórakozna veled és az autóddal! Pláne ha a használt autó eladás a munkád és amúgy is rengeteg dolgod lenne!

Egyébként rend szerint úgy megy a tesztvezetés, hogy beülnek melléd és mentek pár km-t. Kb 10 perc alatt azért a lényeget megtudod az autóról vezetés közben.

Természetesen nem illik gyorshajtani, szabálytalankodni és hidegen pörgetni a motort stb. Csak szépen kultúráltan megnézni mennyire kényelmes, hogy gyorsul, milyen a váltó stb...

2013. febr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!köszönöm a válaszod!

Eszemben sincs,csak úgy autókat próbálgatni "hobbiból",hanem autóvásárlás előtt vagyok,nem azonnal,de pár hónapon belül, és szeretnék több autót kipróbálni mielőtt döntenék,és kiadnék érte több száz ezer forintot.Nem akarok bunkó lenni,csak amik megtetszenek,érdekelnek azokat kipróbálni,hogy a többi autóhoz amit majd kipróbálok legyen hasonlítási viszonylatom.gyorsulásról annyit,azért írtam ezt,mert pl ha egy bmw 530d-t(tervem) veszek végül,akkor azért 90nél nem jönne elő minden esetleges szempont,nem 200al akarnék repeszteni,de lepadlózva pillanatok alatt lenne 120nál biztos.Tehát így értettem

2013. febr. 8. 22:24
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Ami biztos, az az, hogy aláíratnak veled egy papírt, hogy a próbaúton felelősséget vállalsz az autóban keletkező károkért, illetve ha balaesetet okoznál, akkor azokért a károkért is. Ugyan nem egy BMW, de egy millió körüli autót odaadtak nekem meg a haveromnak egy körre. Üzemanyag nem sok lesz amúgy benne.
2013. febr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és kb mennyi idő volt a próbakör nektek? tehát mennyi idő az átlagba,ami nem pofátlanság,de mégis elég jól lehet tapasztalni a tulajdonságait a gépnek egy ilyen alkalommal?tehát ha azt mondom,h akivel jöttem akarjuk megpróbálni 2en aláírok valamit,és vihetem,anélkül hogy beülne?mert meg mondom őszintén,feszélyeztetve érezném magam,hogy ott ül mellettem és nem tudnék koncentrálni hogy esetleges hibákat tulajdonságokat tapasztaljak
2013. febr. 8. 23:07
 5/10 anonim válasza:
100%

magánszemély szerintem tuti nem adja oda a kocsit próbakörre úgy, hogy Ő nem ül be melléd...

kereskedő talán, velük nincs tapasztalatom

időtartamra a 10-15perc reális lehet, én sose mértem, de kb. annyit mehettem a próbakörökön

2013. febr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én magánszemélytől vettem és nem űlt be mellém. Igaz édesapám ott maradt vele amíg én mentem vele egy kört.
2013. febr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
*ült
2013. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Először megnézném, hogy van-e egyáltalán pénz nálad, vagy csak szórakozni akarsz ingyen, az én költségemre?!!

2. Akkor sem vezetheted az autómat, csak ha letetted az árát!

3. Messziről kiszúrom, ha valakinek még az életben nem volt sem autója, sem pénze rá, sem semmilyen vezetési gyakorlata...

2013. febr. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Volt hogy mellettem ült az eladó, de volt hogy nem. Nem kezdő voltam. Persze csak pár kör a piac környékén, nem mentem autópályára kipróbálni, mennyit bír a gép.
2013. febr. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
10-15 perc! Ennyi idő elég, hogy leteszteld a fékeket, váltót, féltengelyt, motort. Ja és a kereskedő is ott ült a kocsiba (vagy valamelyik alkalmazottja).
2013. febr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!