Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A cross motoroknak a kis...

A cross motoroknak a kis hengerűrtartalom miatt a magas fogyasztás és az alkatrészek idő előtti kopásán kívül más hátránya van?

Figyelt kérdés
azt tudom, hogy a cross motorok azért kis hengerűrtartalmúak, lámpa irányjelző nélküliek hogy minél könnyebb kezelhetőbb legyen. példa: yamaha yz 125 2T 125ccm 44le eszméletlenül gyorsul meg könnyebb egy nagyobb hengerűrtartalmú gépnél, de a kis ccm nek van valami más hátránya/hátrányai? megy is gyorsul is de én azt hallottam hogy a kissebb hengerűrtartalmú motorok pörgősebbek, de nincsen annyi nyomaték én nem ezt tapasztaltam vagy tévednék?

2013. febr. 10. 02:10
 1/3 anonim ***** válasza:
a kis motor semmivel sem jobb ,mint a nagyobb,
2013. febr. 10. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem értek az előzővel egyet. Mentem már sokszor TM 125 2T vel, RMZ250 4T-vel és YZF 450-nel. A 125 2T és a 250 4T között teljesítménybeli különbség nem nagyon van, viszont sokkal nehezebb gyorsan motorozni a 125össel, annak ellenére, hogy talán a kanyarokban jobban viselkedik. A problémája, hogy folyamatosan magas fordulat kell neki, egy elváltás, és már 3an elmentek melletted. Ha sikerül ráérezned, szerintem simán verni lehet a 250 4T-ket, de nagyon érezni kell. Az RMZvel meg volt hogy azt hittem már visszaraktam 2-be, közben még mindig 4 ben volt, és simán kihúzott a kanyarból. Tol olyankor is szépen.

A 450 teljesen más világ.

De ha motorikus dolgokra gondolsz, mint hátrány, nem nagyon van. Mindet sokat kell szervizelni, csak a 2T-t egyszerűbb.

2013. febr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ugy értem nem kevesebb a kiss ccm miatt a nyomaték?
2013. febr. 10. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!