Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kicsi Corsám sokat fogyaszt....

Kicsi Corsám sokat fogyaszt. Van egy 1.4-es B corsám X14SZ motorkóddal. Mi lehet a probléma oka?

Figyelt kérdés
Eléggé összetett a problémám, kezdem ott, hogy először elkezdett csattogni a motor ami hidro tőkére utalt, olaj csere után sem szűnt meg. Közben az ac pumpám is behalt. Elvittem szerelőhöz ahol ki lettek cserélve a hidro tőkék illetve a szelephimba mert közben látszott el van kopva. Úgy gondoltam ehhez a művelethez le kell szedni a vezérlést hát itt az ideje cseréljük le azt is. Ez készen is lett csattogás megszűnt, ac pumpát szétszedtem azt hittem jó is lett de kiderült az is cserére szorul így hát azt is kapott egy újat. Közben használtam az autót de míg az ac-t kicseréltem volna láttam gyorsabban esik az üzemanyag szint mint a fordulatszám, arra gyanakodtam rosszul lett visszatéve az üzemanyag szint jelző. Mivel az ac cseréjekor láttam nem a szintjelző okozza a hibát beszéltem a szerelővel, hogy a fogyasztásom kb 15-18 literre emelkedett. Újra elvittem hozzá kiolvasta a hibakódot és a lambda szondát írta hibakódnak. Kiolvasta kitörölte de a fogyasztás csak nem csökkent, ekkor észre vettem szereléskor elszakadt a vezetéke a szondának. Megjavítottam, újra szerelő, kiolvasás-törlés. Értékek jók, elvileg ok a szerelő szerint elviszem, és ekkor meglepődve tapasztalom a kocsi feketén füstöl és már Eléggé összetett a problémám, kezdem ott, hogy először elkezdett csattogni a motor ami hidro tőkére utalt, olaj csere után sem szűnt meg. Közben az ac pumpám is behalt. Elvittem szerelőhöz ahol ki lettek cserélve a hidro tőkék illetve a szelephimba mert közben látszott el van kopva. Úgy gondoltam ehhez a művelethez le kell szedni a vezérlést hát itt az ideje cseréljük le azt is. Ez készen is lett csattogás megszűnt, ac pumpát szétszedtem azt hittem jó is lett de kiderült az is cserére szorul így hát azt is kapott egy újat. Közben használtam az autót de míg az ac-t kicseréltem volna láttam gyorsabban esik az üzemanyag szint mint a fordulatszám, arra gyanakodtam rosszul lett visszatéve az üzemanyag szint jelző. Mivel az ac cseréjekor láttam nem a szintjelző okozza a hibát beszéltem a szerelővel, hogy a fogyasztásom kb 15-18 literre emelkedett. Újra elvittem hozzá kiolvasta a hibakódot és a lambda szondát írta hibakódnak. Kiolvasta kitörölte de a fogyasztás csak nem csökkent, ekkor észre vettem szereléskor elszakadt a vezetéke a szondának. Megjavítottam, újra szerelő, kiolvasás-törlés. Értékek jók, elvileg ok a szerelő szerint elviszem, és ekkor meglepődve tapasztalom a kocsi feketén füstöl és már szokása szerint jobban eszi az üzemanyagot mint éhes tehén a füvet. Vissza szerelő újra mérések, és szokás szerint minden érték jó, de a fogysztás drasztikus, láthatóan ömlik az üzemanyag az injektorba. Szenzorok lehúzgálva, reagál mindenre így elvileg azok jók, vakuum csövek a helyükön, lehúzogatva jónak tűnnek. És itt jönne a kérdés:vajon mi lehet még a hiba?szokása szerint jobban eszi az üzemanyagot mint éhes tehén a füvet. Vissza szerelő újra mérések, és szokás szerint minden érték jó, de a fogysztás drasztikus, láthatóan ömlik az üzemanyag az injektorba. Szenzorok lehúzgálva, reagál mindenre így elvileg azok jók, vakuum csövek a helyükön, lehúzogatva jónak tűnnek. És itt jönne a kérdés:vajon mi lehet még a hiba?
2013. febr. 10. 09:21
 1/3 szántóvető ***** válasza:

szerelőváltást javaslok,vagy nem ért hozzá vagy szándékosan rontotta el.

szét kell kapni a motort és átnézni.

2013. febr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Napkiraly ***** válasza:

önti benzint: AC, motorvezérlő, injektor, lambda, ezek játszanak.

Vegyél egy bontott AC-t, próbáld ki azzal, az injektor se drága ehhez, 10ezerért kapsz, beruházol, kipróbálod,akkor már csak kettő maradt.

2013. febr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fojtószelep ház leszed kitakarít ,alapbeállítás...én megmérném a mapszenzort is ..

Ill nincs alapjárati vagy teljesítmény eltérésed a régebbi állapothoz képest ?

Ha van ellenőrízni kell a vezérlést ..

Nem lehet egy mágus ha meg se nézte mi baja van a szondának ..de mindegy .

2013. febr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!