Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nekem van egy Fiat Tipo 2. 0...

Haszi kérdése:

Nekem van egy Fiat Tipo 2. 0 IE GT Benzines, az lenne a probléma hogy nem éri el az üzemi hőfokot hanem megáll 60 C fokon télen, nyáron, termosztát már cserélve lett benne és most is ugyan addig melegszik csak szerintetek mi a baj?

Figyelt kérdés
a mutató jó mert ha álló helyzetben melegíted a motort akkor felmegy amint elindulsz szép lassan lemegy 60-ra, azt is mondták már hogy lehet hengerfejes.

2013. febr. 9. 15:00
 1/9 gomzoli ***** válasza:
Ha hengerfejes lenne, akkor éppenhogy inkább forralgatná a vizet. Inkább az újonnan belerakott termosztát a hunyó, valszeg eleve rossz.
2013. febr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:
egyetértek az 1. válaszolóval.jobb,márkásabb termosztáttal kéne próbálkozni.
2013. febr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy kartonlapot raksz a hűtő elé és úgy közlekedsz. Ha ezután rendesen eléri a hőfokot ahogy kell, akkor a termosztát nem jó fajta!
2013. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Próbálva volt a papír is meg most is van ott, a termosztát tegnap lett bele rakva az előzővel is így csinált télen nyáron, szóval nem tudom mi lehet
2013. febr. 9. 15:25
 5/9 A kérdező kommentje:
egyébként köszi a válaszokat!
2013. febr. 9. 15:26
 6/9 gomzoli ***** válasza:

Semmi nem garantálja, hogy a termosztát -habár új- jó is!

Én is jártam így: rossz, nyitott termosztát cserélve lett újra. 1 hónap múlva az is elromlott, 70 fokon már kinyitott, a hőmérséklet sehogy sem akart 75 fok fölé menni. Ezt is kidobattam, és láss csodát, a 3. termosztáttal minden rendben!

A helyedben garanciálisan cseréltetném, mert én szinte teljesen biztos volnék benne, hogy ott a hiba.

2013. febr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
oké, köszi a választ hát kicseréltetem szerintem :D
2013. febr. 9. 16:52
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem egy cromám volt ugyanezzel a motorral ugyan ilyen tünetekkel. ha nem válik be a termosztát csere probáld ki ami nálam bevált. öntsd fel a rendszert trisos vizzel és járasd meg,de csakis termosztát nálkül /tehát ne rakd be a termosztátot/utána egy jo alapos öblités ,mosás. állj fel orral egy meredekebb lejtöre/ a kocsi orra felfele legyen/és fagyálló feltöltése után légtelenisd le a rendszert./amugy az enyémbe 90 fokos termosztátot tettem méghozzá wolsvagenét, a mérete ugyanaz mint a fiaté csak jobb/soha többet nem kellett nagykabátban utaznom
2013. febr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ! lehet az lesz majd :D
2013. febr. 10. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!