Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Piaggio liberty 125-ösről...

Piaggio liberty 125-ösről könnyen kiszúrja egy rendőr hogy nem 50-es? Mik az eltérések a motorja és a km óráján kívül? Méretben is nagyobb? És mik a vélemények ezekről?

Figyelt kérdés
2013. febr. 10. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem könnyű kiszúrni, ugyanis majdnem 2X akkora a blokk. És ha leállít akkor egy ideig nem fogsz motorra ülni, helyette bíróságra jársz irathamisításért.
2013. febr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Könnyen kiszúrja-e? Gondolom a hangjáról már sok méter távolságból is - a 125-ös már nem kávédaráló hangú magasabb fordulaton.


A rendőr sem rendőrnek születik, egyenruhában és egyensapkában - elég sokuk szintén motorozott (vagy még mindig húzza). Úgyhogy megismerik ha akarják - onnan pedig csak a jóindulatukra alapozhatsz.

2013. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak azért mert sok olyan hirdetést látni, hogy segédmotornak használják. Ezt csak, hogy könnyebben eladják? Amúgy ismerősömnek van 50-ese és nem rossz motor és elég erős is de azért csak csábítóbban hangzott a 125ccm. De akkor mégis marad az 50es.
2013. febr. 10. 18:44
 4/11 kurucz1224 válasza:

Üdv!

Igazából nem tudom, hogy ki mennyire jártas a motorba de a liberty 125 egy 4 ütemű fekvőhengeres motor. Akárki akármit mond a rendőrnem tudja kiszúrni se a hangjából sem a méretéből még ha egymás melet áll két ilyen motor az egyik 50ccm a másik 125 ccm akkor sem hacsak nincs nála szerszám és szereli le az idomot hogy megnézze a motort és akkor is csak úgy veszi észre ha ott áll mellete egy 50 ccm és valóban kisebb a blokk. liberty 50 ccm-ből nem csak 2 ütemű hanem 4 ütemű is létezik és nem is olyan nagy ritkaság a hangjuk teljesen ugyan olyan a kaszni teljesen ugyan az. Sőt létezik 150 illetve 200 ccm-s változat is ott valóban ki lehet szúrni de csak a hangjából mert azért mégis csak egy 200 ccm-es motorról beszélünk. Ha odafigyelsz hogy közlekedsz és nem mész őrült módjára 110-el a városba és előzgeted az autókat mert ugye ez segédmotor és mindenhol csak 40-el , akkor nem lesz belőle problémád, nekem legalábbis soha nem volt és én is csak azért tudom ezeket mert már volt dolgom mind kettő verzióval.

2013. jún. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2013. jún. 30. 17:36
 6/11 ziziplanet válasza:
Ha màr mindenképpen 125-öst akarsz hassználni 50-esként, akkor ezeket figyelembe kell venni. Legyen a választott 125 roboghóból 50-es változat is a piacvon, kistestű legyen. Ha 4t, akkor az sem hátrány, ha az 50-es változastból is van 4t. Ki kell cserélni a műszerfalban az 50-es szàmlapjára. 140kmh-t ugye nem nagyon tud egy 50-es motor:) (ez azonnal bukó..) ilyen motorok pl: libertty, agilty, ciak, stb... Nagyon fontos hogy abfentieket betarsd, főleg a számlapot, mert, ha mégis bukó van, akkor lehet jóhiszeműségre hivatkozni, hjogy te nem értesz hozzá, azt hitted 50-es.. A gyakorlatban, ha nem nagyon nagy testű 125-el mászkálsz, akkor a belvárosi rendőrök békén hagynak, városon kivűl nagyon para!!! Papírjaid legyenek rendbe és legyél tudatában, ha baleseted lesz függetlenűl attól ki volt a hibás lehet kiderül, hogy 125, mert olyasnkor jobban utána néznek. Egyszóval nem ajánlom ezt az egészet... Vegyél 50-est 2t v 4t + 70-es henger szett... Vagy 30e-ert tedd le az a1(b-vel) és vegyél rendszámosat! Ha mégis rizikozól és megszivod akkor 100-300e büntivel számolhatsz ès lehet a jogsidat is bevonják... Jó motorozást!
2014. márc. 29. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most nem igaz h nem tudsz letenni egy B125-öt?! Picivel drágább a fentartása és bárhol használhatod,meg ellopni is sokkal nehezebb mert rendszámos! A rendőr igazoltatásnál ki tudja szúrni mert asszem a blokkra rá van írva de ez nem biztos!

De már eleve azért büntetne ha 45km/h sebességnél többel halatsz,ekkor biztos igazoltatás lesz a vége és pénzbirság,ha meg ki fog derülni már pedig kifog akkor eltiltást kapsz...Annak meg nincs értelme hogy 125-sel 45-el mész mert akkor mért nem veszel 50-est és nincs probléma?!

De kétlem hogy 45-tel akarnál menni,lehet 100km/h-val is fogsz repeszteni amit a rendőr csak észre vesz.

2014. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Hát nekem Piaggio Liberty 50 4T-m van és megállított a rendőr, mert lopott motort kerestek, majd mikor beindítottam motort azt hitte, hogy 125 köbcentis. :D Aztán persze a motor papírjai nem voltak nálam és vagy 20 percig ott szívtam az út szélén... :S De végül elengedtek, mert nagy nehezen megtalálták az alvázszámot. :D
2015. márc. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindenki úgy beszél a rendszámos 125-ösökről, mintha olyan egyszerű lenne olyat venni. Végignéztem a Liberty kínálatot, és egy darab rendszámost se találtam 280 ezer alatt. Cserébe 100-ért már jókat lehet kapni papír nélkül.

Ha már jogsit csinálnék, korlátlanra mennék, de mint már írtam, nem is az a szűk keresztmetszet.

2015. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
+ 50 lehúzás az átírás...
2015. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!