Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel autónál télen hideg...

Roli901214 kérdése:

Diesel autónál télen hideg motorral ha hirtelen magas fordulattal tolattam, ha valami baj történik vele azt azonnal észreveszem, vagy késöbb előjöhet valami hiba?

Figyelt kérdés
1.9 TDI škoda otavia 2ről van szó, sietnem kellett, igy hideg motorral bemelegedés nélkül magas fordulatszámmal tolattam ki udvarról a lejtőről (nehezen tudtam kihozni mert jeges volt az udvar, beragadtam es kicsit jobban meg kellett erőltetnem a motrot) ha valami baj történik vele azt azonnal észreveszem? Tudom hogy nem egészséges diesel autoval ilyet csinalni, a hengereket ha nyirom azt azonnal eszre kell hogy vegyem? vagy késöbb jöhet csak elő valamilyen hiba? Tudom hagynom kellett volna bemelegedni a motrot picit :S nagyon banom de ez van :/ félek baj lesz vele, azota csupan ugy 30 km-t mentem le vele, semmi problemat nem tapasztaltam eddig...

2013. febr. 11. 10:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Jah még egy fontos dolog előtte ugy 3-4 hete voltam atnezetni egesz autot amit kellett lecsereltettem, kötelezőket (olajcsere, filter, vezermuszijat is 125000km-nel, pedig 150nel is eleg lett volna na mindegy, reszecskeszuro, vizpumpa mindent amit ilyenkor kell, vagy kellett)
2013. febr. 11. 10:15
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tett jót neki az tény! DE! Ennyitől az ég világon semmiféle érezhető baja nem lett! Akkor lenne ha ezt rendszeresen csinálnád!
2013. febr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi azt hiszem ez volt az utolso, akkor szerinted megnyugodhatok? Rendszeresen biztos nem. Amugy - fokoba mennyit kene varnom indulas előtt? pl. begyujtom, közbe lekaparom a szelvedőt, hatso ablak melegiteset bekapcsolom, ugy 1-2 percet meg varjak vele mielőtt indulok ugye? es es 1-2 km-ig max 1500as fordulatig, igy jol csinalom?
2013. febr. 11. 10:30
 4/10 anonim ***** válasza:
3-as jól
2013. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szántóvető ***** válasza:
egy alkalomtól nem valószínű hogy baja lesz de az ilyet kerüld.
2013. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
biztos nagyon jót tesz neki, hogy 1500-nál felváltasz és alapjáratról kell felküzdenie magát...
2013. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
NAgyon köszöntem a válaszokat, most mar megnyugodtam, legközelebb viszont ezt kerülöm!
2013. febr. 11. 12:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%,hogy semmi baja nem történt,a szomszédom rendszeresen (értsd évek óta) így jár a kocsijával reggelente túráztatja,főleg télen,(már levertem volna,ha nem nézném a korát)Rákérdeztem már,hogy hová akar "repülni"...azt mondja így hamarabb bemelegszik.Szóval no para:)
2013. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kössz szépen a nyugtató kommenteket XD féltem még a "kicsikét" most vettem még egész jo állapotban van es ugy tervezem h sokaig meg ez lesz a verdam :)
2013. febr. 13. 12:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak kérlek NE 1500 on pörgesd

2000-2500 körül ha nyomod semmi baja nem lesz hidegen sőt ÍGY NEM LESZ baja.

Soha ne kattogtasd alapjáraton mert a kettőstömegűd, kuplung és a motor bánja( utóbbi azért mert oldalirányú erők is jelen vannak a motorban)

Had pörögjön nem az teszi tönkre 2500 alat ne is nagyon válts mert hülyeség

2.2 Dízel TDCI motoros transitnak a számítógépe is 2600 nál kéri a 2. 3. at 4. et 2500 nál engedi, ha hamarabb váltok akkor jelzi hogy nyomjam vissza kisebb fokozatba

Nekem Toyotám van 2.0 res benzin/gáz os inkább egyen egy decivel több naftát mintsem baja legyen.

2017. márc. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!