Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa C mi lehet a baja?

Opel Corsa C mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
A páromnak van egy 2004 évjáratú Opel Corsaja. Kb. egy 2 hete ha beindítom hidegen furcsa hangja van, mintha darálna. Azt mondták, hogy cseréljek benne olajat, mert nem ken rendese. Ha bemelegszik akkor is lehet hallani, de halkabban. Ötlet?
2013. febr. 17. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
hát lehet hogy nem jó olaj van benne, lehet hogy kevés van benne, de az üzemanyagba tegyél egy kis spuri adalékanyagot,
2013. febr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olajszintet mindenképp ellenőrizz !

Ha kevés ,hiányzik a hidroknak ill a láncfeszítőnek is ..ettől is lehet hangja .

2013. febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az autóban van egy olajnyomásgomba, ha nincs meg az olajnyomás (kevés olaj, felhigult olaj, nem szállít az olajszivattyú eleget) kigyullad egy piros lámpa a műszerfalon. És ha van olajnyomás, akkor általában van kenés is mindenhol, feltéve, ha előírt időközönként cserélték az olajat.

Kevés az olaj? Kb. 10 másodperc ellenőrizni, ez a hibalehetőség kilőve.

Persze ettől még lehet baja, de azt hallani kéne, hogy milyen is az a hang.

2013. febr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk az volt Astra-nal, hogy halk kattogó hangja volt. Tudtam, hogy ez rendellenes, ezért én is gyanakodtam, megnéztem az olajszintet, a minimum alatt volt. Töltöttem bele olajat, megszűnt a hang, minden ugyanolyan, tökéletes mint előtte volt. :)
2013. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Napkiraly ***** válasza:
hidegben csattog, ez ilyen. Ha elviszed szerelőhöz kicserélteti veled a láncot,aztán kattog tovább. Lehet hogy hidrotőke, lehet hogy lánc. Ha kicsit enyhíteni akarod, akkor olajcsere előtt motormosóval átmosod, olajcsere után meg wynns hidrotőke tisztítóval jársz
2013. febr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!