Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autónál rejtett...

Használt autónál rejtett hibák javítása kinek a költsége?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. Olyan problémám lenne hogy 2012. őszén vettem egy gépkocsit magánszemélytől. Az autó ideiglenesen ki volt vonva a forgalomból, így kipróbálni nem volt lehetőség. Az eladó semmilyen hibát nem említett. Pár nappal később kiderült hogy az autónak nagyon is sok baja van. A hűtő lyukas volt, az autó törve volt (a kárpit alatt az ajtó színe más), az autó beázik esőben, és még nincs vége. Az eladót felhívva azt mondta ő elmondta a hibákat, majd mire megkérdeztük mégis milyen hibákat, azt válaszolta hogy nem a hibákat hanem a javításokat. (Elvileg ő több százezret költött a kocsira) Majd később elvitt egy autószerelőhöz hogy megnézzék a kocsit. Kiderült hogy csak a kipufogót javította a szerelő úr, amiről számlát nem adott, sőt az eladónak semmiről nincs számlája, holott azt mondta van. Fel akart ajánlani 15.000 Ft-ot, de ez sajnos a töredéke sincs a javítás árának. Mit lehet tenni ilyenkor? Közben elvittem egy szervizbe a gépkocsit ahol kaptam egy részletes átvizsgálást követően véleményt, illetve pár dolgot meg is csináltattam. Mi a legjobb megoldás hogy megkapjam a javítás árát? (A kocsit meg szeretném tartani) Köszönöm
2013. febr. 17. 11:47
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Én ezért szoktam beleírni minden adásvételibe:


"vevő és eladó kijelenti,hogy a későbbiek folyamán egymással szemben követelést nem támaszt".


Pont az ilyen rutin rókák miatt...

2013. febr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

ezt KELLETT tartalmaznia az adásvételi szerződésnek:

[link]

( [link]


ha ezeket, nem tartalmazta, megtámadható, maga a szerződés is!

a gond, itt van: "A kocsit meg szeretném tartani"

mert, ha az eladó ezt tudva, pl. azt mondja, hogy állítsd vissza a jármű eladáskori állapotát, és ekkor Ő visszafizeti a vételárat..., ez lehet egy perenkívűli megoldás... de, ha Te ragaszkodsz a gépjárműhöz ez nem vszínű, hogy létrejön (arról nem beszélve, hogy a közben felmerült javítási költségeid, senki nem fogja megtéríteni... sőt, járműved sem lesz. (de, visszakaphatod a vételárat!)

2013. febr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 Napkiraly ***** válasza:

Te sem tudod mi a garancia és a szavatosság között a különbség.

Garancia: hiba esetén ellenbizonyításig vélelmezni kell, hogy az adásvétel pillanatában fennállt

Szavatosság: hiba esetén ha bizonyítják, hogy az adásvétel pillanatában fennállt, az eladó köteles helyt állni

Sajnos csak akkor perelhetsz ha bizonyítani is tudsz

2013. febr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Úgy látom így a vége fele egész normális válaszokat kaptam. Nos, csak megtekintett állapot van benne. De mivel pl. a törést, a váltórudazatot nem tudom megtekinteni, így úgy gondolom van esélyem. Szeretném megtartani a kocsit, de nem minden áron. Jogilag a magánszemély köteles 6 hónap, kereskedő 1 év szavatosságot vállalni. Nos, most volt az első nagy eső vásárlás óta, a kocsi beázik. Ezt nem hiszem hogy nem vette észre hogy minden vizes. (nyoma mondjuk nincs hogy mitől, hol). De az ajtó eredetileg piros. Nem vergődnék ha 20.000 es javításról lenne szó, de így olyan 150.000-be kerülne. Ez pofátlanság. Gondoljatok bele. Vesztek egy kocsit és kiderül hogy össze volt törve. Benyelnétek. Na ugye hogy nem.
2013. febr. 17. 23:40
 35/41 anonim ***** válasza:
Még mindig nem írtad le, hogy milyen évjárat és típusról van szó. Kiderül, hogy egy 15 éves bontószökevény... Ha hozzányúltál, én biztosan nem térítenék semmit, ugyanis megváltoztattad az eredeti állapotot.
2013. febr. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

[link]


4. Az eladó a vevőt a gépjármű műszaki állapotáról, (esetleges) sérüléseiről tájékoztatta, aki ezt tudomásul vette.


Ha ezt aláírtad, két tanúval hitelesítve az aláírásod érvényességét, nincs járható jogi út.



megtámadhatás jogi alapja, ha nem ilyen adásvételi szerződés készült:

11. >>>Jelen magánokirat<<< a közlekedési igazgatási hatósági eljárásban történő felhasználás céljából, a közúti közlekedési nyilvántartásról szóló 1999. évi LXXXIV törvényben előírt bejelentési kötelezettség teljesítése érdekében, a közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzett jármű tulajdonjogának, illetve üzembentartó személyének változását igazoló teljes bizonyító erejű magánokiratnak a

közlekedési igazgatási eljárásban történő felhasználhatóságához szükséges kötelező tartalmi elemekről szóló 304/2009. (XII. 22.)

>>Korm. rendeletben meghatározottak szerint került elkészítésre.<<


12. >>Felek kijelentik, hogy ismerik a bejelentés nyilvántartásba történő bejegyzéshez fűződő joghatásokat<<, valamint a bejelentés

elmaradásának, illetve bejelentési kötelezettség késedelmes teljesítésének jogkövetkezményeit, >>>továbbá tisztában vannak azzal, hogy a teljes bizonyító erejű magánokirat tartalmi követelményeinek meg nem felelő magánokirat <<< a közlekedési igazgatási eljárásban -a l k a l m a t l a n!- a változás nyilvántartásba történő bejegyeztetésére.

2013. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

...az vásárlási összegét, és a gépjármű tip. ill. gyártási évjáratát, tulajdonosok! számát, elfeledkeztél közölni!...Nem lényegtelen!!!


ezen összegtől függ, hogy egyáltalán érdemes-e nekifognod, a jogi procedúrának.

Ha pl. kiderülne, hogy 100 ezer Ft.-ért vettél egy 20 éves gépjárművet, semminemű összeget nem követelhetsz, semmilyen címen az eladótól.

...a beázásról meg annyit, hogy nekem volt olyan, a MERKUR-tól vadonat újan kihozott, akkor középkategóriásnak számító gépjárművem ami az első nagyobb esőnél beázott (/Dacia, műszerfal alatti lábtartó rész, ha egy nagyobb tócsába belehajtottam / Lada Szamara, hátsó ajtó...) és a szervízben még garanciában sem voltak képesen tartósan megoldani a beázást!

2013. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

Egy fél milliós autóról beszélünk. Az adásvételiben nem szerepel jogi felelősséget kizáró szöveg (pl, tájékoztatott a hibáról, hibátlan, vagy kipróbált). Ezen mondatok valamelyikének hiányával gondolom jogos a követelés. A hűtőt és a gyújtókábeleket cseréltem ki 40.000 Forintért szakszervizben, számlával és garanciával természetesen. A gépkocsi a tetőnél ázik be, a belső világításnál. A torziós rugók rosszak (ez kb. 100.000 forint ha nem több), a váltó szintén 20.000, a kocsi letilt ismeretlen okok miatt, első lengőkar szilentek, ez is olyan 20.000

Sajnos ha minden javítást beleszámolok közel 300.000 Forint jön ki. A vételárral összeadva már jobb típust is vehettem volna. Azt mondta az eladó most költött rá 150.000 Forintot és hibátlan a kocsi, bár ezt csak néhány tanuval tudom bizonyítani.

2013. febr. 18. 15:23
 39/41 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, ezek a hibák (pl a törés, a hátsó híd, a váltó) bizonyíthatóan az adás-vétel előttről származó hibák. Arról nem beszélve hogy pár nappal később már beszéltem az eladóval mert megjelentek a hibák. Szerelő látta a gépkocsit, egyértelmű hogy nála is jelentkeztek ezek a gondok
2013. febr. 18. 15:26
 40/41 anonim ***** válasza:
egyértelműen egy Autójogász megkeresése legyen az első, majd az megmondja, hogy érdemes-e jogi útra terelni az ügyet, ill. megéri-e neked még egy csomó pénzt beinvesztálni, egy bizonytalan megtérülési öszegnél, időnél!
2013. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!