Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hülyére vesznek, vagy tényleg...

Hülyére vesznek, vagy tényleg ennyit érne (suzuki)?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves suzuki swiftem, amit szeretnék eladni. Okés állapotban van, van ugyan 1-2 parkolási karcolás, de nincsenek titkok körülötte. Megnéztem a kínálatot, és belőttem 350e-re, gondoltam kapok érte 300-at.

Ehelyett orrba-szájba hivogatnak autószerelők/kereskedők, hogy ők 200-ért akarják megvenni, mert ki akarják kalapálni/fényezni és ők eladnák akkor 350ért. :-O :-O

Most hülyének néznek, vagy tényleg 150 mínuszt ér egy autó, ha nincs frissen fényezve????

Más nem tapasztalt hasonlót?



2013. febr. 12. 19:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Valamennyit engedsz belőle, de a 350e nekem reális tűnik, egy 12 éves autóért.
2013. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%

Ó, dehogynem. Fiesta, 1990, 1.4 benzin, frissen rendbetett fékek (betétcserék), cserélt vezérlés, vízpumpa, folyadékok (olaj és fagyálló is), új akksi, új termosztát, 2 karc volt az autón, kárpitok épek, nem kiülve - és azt mondja, hogy 80e.

Persze, a beépített alkatrészek voltak 60e... Úgy küldtem el telefonban a figurát, hogy még mindig csuklik szegény édesanyja valószínűleg. :)

2013. febr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Bármit árulok használtan, azonnal jönnek a telefonban alkudozók, és jelentős kedvezményeket akarnak mikor még csak nem is látták az árút, nem is tudnak hibába belekötni Ez is ilyen, látja 300, huuu 200ért kell :) De türelmem mindig rózsát terem, és megvárom amíg értelmes ember hív fel akinek van is annyija rá amit kérek. (esetleg ha élőben tlaál hibát, lealkudhatja) Olyat is szoktak, h jaj én messziről megyek, a benzinköltséget engedjem el neki...
2013. febr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 szántóvető ***** válasza:
86%
sokan ebből élnek.Adnak-vesznek,kereskednek.Kérdező,nem kérsz érte sokat,400-500 körül rengeteg van belőlük(2001-es évj.) és azok sem hibátlanok.
2013. febr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Türelmesen kell várni, amig valaki 350-et ad érte. Lesz olyan is.
2013. febr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
29%
Nyers leszek tényszerű és őszinte aztán oda rakod ahová akarod..Amikor 12 évvel ezelőtt kihoztad a kocsit a kereskedőtől abban a pillanatban buktad a kocsi vételárának a 20-30%át.hogy az elmúlt 12 évben neked mennyibe került a üzemeltetése,mennyit foglalkoztál vele mennyi élményed volt vele senkit nem érdekel és főképpen nem fog érte fizetni.12 éves autó már öreg az elmúlt 5-7 évben annyira változtak márkafüggetlenül a gyártok modelljei mint menet teljesitmény mint biztonság stb tekintetében amiről nem kell írnom hiszen elég a suzukiban pirosnál félrenéztél a korszerűbb kocsik bármelyike simán maga alá gyűrne hiszen az övvonal radikálisabban feljebb került.de a lényeg egy öreg korszerűtlen elavult kocsit akarsz eladni ami csak arra jó hogy városon belül elkaristolj az éjszakai vezetést meg sem említem..200.000 reális hisz a vásárlói réteg kispénzű talán első autós "gyerek"a kereskedő is pénzből él ha kifizeti neked a fix 200.000 az nem jelenti azt hogy 2.hét múlva eltudja adni 300.000ért ugyanakkora a sansza arra hogy a nyakán marad és max felgyújthatja.
2013. febr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez pont fordítva van. Azért hívnak a kereskedők, pert látják benne a pénzt. Ne add oda nekik, hacsak nem akarod eltartani a kereskedőt. Inkább jótékonykodd el azt a pénzt, vagy vegyél belőle lottószelvényeket.

Szerintetek mit csinála a kereskedő az autóval, ha megvenné? Egyből rohanna a fényezőhöz, hogy költsön még rá 100 ezret? Persze. Beállítja az udvarába, aztán rátenné a 350-es címkét és majd elviszi valaki.

Én azt mondom, ha nem sürgős, ne add oda.

Murphy, vagy akárki törvénye szerint, ha eladod olcsóbban, két nap múlva keresni fognak érte rendes áron. És ez tényleg így van, tapasztaltam már párszor.

2013. febr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

mi a 8 éves hyundai ponynkra kaptunk annó egy visszautasíthatatlan ajánlatot: 9000 forint :D


az autó teljesen rendben volt, csak ki volt vonva a forgalomból, mert nem használtuk

2013. febr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 szántóvető ***** válasza:
66%

6-os az autók átlagéretkora magyarországon 12 év!

Én inkább vennék 30 éves 123-as dízel mercit mint egy olyan 8 éves autót amelyik dugig van tömve mindenféle elektronikával+van benne 350 ezer KM.

Swiftem sosem volt csak vezettem,de számomra az is vonzóbb alternatíva az egyszerűsége+olcsósága miatt.

2013. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért ilyen pofátlanok, mert nyomást akarnak gyakorolni rád, hogy elhitessék veled, ilyen állapotban nem ér többet az autód. Persze te is tudod, hogy nem igaz.



Mi most szüneteltetjük a családban a Suzuki eladását - 1.0 teljesen fapados verzió 11 éves, és 15 ezer Km van benne. - a kutya nem hiszi el a a paramétereket, soha nem volt törve, vidéken volt használva - ott is van egy garázsban - sógorom apukájáról van szó, az ő tulajdonában van/volt -


A lényeg, ne add oda nekik az autót, ha nem muszáj.

2013. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!