Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hamarosan veszek egy motort,...

Hamarosan veszek egy motort, de nem tudom mekkora bukósisakot rendeljek! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy nemsokára lesz egy Simsonom. Még nincsen ugyan jogsim, de nyáron fogom letenni autóra, ezért úgy gondoltam addig veszek egy motort amit kipofozok, és szépen megcsinálgatok, mire oda kerül a sor. :) Ehhez akkor már fog kelleni egy bukósisak is. De azt nem tudom hogy mekkorát vegyek. Lemértem a fejméretem és kb 55 cm. Tehát S-es méret. Azon gondolkodtam, hogyha S-es méretet veszek, félő hogy kicsi lesz, vagy szorítani fog?! Ha M-eset vennék az szerintetek jó lenne? Nem fog lötyögni a fejemen? Ti milyet vennétek? (internetes rendelésről van szó)


L/17



2013. febr. 18. 09:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Egy tipp: menj el a legközelebbi boltba és érdeklődésképpen próbálj fel néhányat. Legjobb ha van olyan márka, mint amilyet szeretnél - abból megjegyzed mekkora méret volt jó és olyat tudsz rendelni.

Nem szép dolog, de első sisakot ne találomra válasz. Az eladó a boltban fog segíteni, ad tanácsot méretben és egyebekben.

Érdemes próbálni, hiszen ha nagyon szorít attól meg lehet őrülni, ha lötyög akkor meg kevésbé véd mint kellene.


És még egy tanács: ha megveszel egy motort, amit nem ismersz, akkor ne a felújításával kezdj, hanem kicsit használd. Lehet 1 hónapon belül kiderül, hogy kicsinek érzed a Simsont és inkább DT-t vagy Sendát vennél helyette. Esetleg 125-öst...

Úgyhogy ismeretlenül ne költs pl. újrafestésre vagy hasonlóra.


Motorozni nagyon jó dolog - főleg megbízható motorral és kényelmes felszerelésben, gondtalanul.

2013. febr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Az igazság az, hogy azért akarok Simsont venni, mert olcsó, és igazából tetszik is. Menni pedig sajnos még nem igen tudok vele, mert jogsim abszolút nincs semmire, az udvaron pedig nem akarok körözgetni mint egy hülye. :D Kipofozás alatt pedig azt értettem, hogy megcsinálgatom olyanra hogy nekem tetszen. Vennék rá tükröket, kilóméterórát, indexet, üléshuzatot, új lámpát stb. Még nincs meg a jogsi, hobbinak szerintem simán jó. :) Nagyobb motoron pedig azért nem gondolkodok, mert ha autóra levizsgázok, akkor lesz kismotorra is jogosítványom, de ahhoz hogy nagymotorra is levizsgázzak abszolút nincs pénzem, sőt még korban sem vagyok ott sajnos. :/

2013. febr. 18. 11:19
 3/21 anonim ***** válasza:

Én netről nem rendelnék bukósisakot.

Körméret szerint lehet S-es a fejed, de mindenkinek más alakú a feje így lehet kicsi. Megrendeled, aztán kiderül, hogy nemjó... Visszacserélni, stb. Csak a baj van bele. Motorosboltban ott vannak, megmutatják melyik milyen, segítenek választani. Ott is meglehet találni az ízlésednek megfelelőt. Én a biztosra megyek mindig :)


Gyakorolj csak az udvaron. Én is szoktam ott keringeni, de csak hülyeségből :) Rúgatni pár köre erejéig. Egyelőre nekem is csak simson van :D De hamarosan Sv 650 lesz.

Aztán, ha úgy lesz pénzem venni akarok én meg egy 125-250-es MZ-t. Kicsit "fel krosszosítani" aztán lehet járni a természetet.


Hogy jött neked a motorozás? Kevés a motoros lány. SAJNOS!!! :)

2013. febr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ja és B jogsid ha megvan akkor mehet A1-re. Összköltsége kb 30ezer ft és akkor lehet 125ösöd is :)
2013. febr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Érthető természetesen - viszont Simsonra csak akkor érdemes a karbantartáson kívül költeni, hogyha hosszú távon tervezed használni. Ezt meg ugye, mint 0 km-es kezdő nem nagyon tudod megjósolni. :)


Igazából a saját tapasztalataim alapján próbálok tanácsot adni: tizenévesen kezdtem Simsonnal kínlódni, következett pár év kihagyás, aztán kb. 22 éves voltam, amikor nosztalgiából vettem egyet. Addigra persze volt elég sok közlekedési tapasztalatom autóval és nagyon (de nagyon-nagyon) lassúnak és kicsinek tűnt - úgyhogy nagyobb motor után kellett néznem (meg ugye levizsgáznom A-ra) - szerencsétlen Simson meg azóta áll, mert nem akarom odaadni 50-60 ezerért, amikor nekem jóval többe került mire minden krómot rendberakattam, újrafestette egy ismerősöm a gépet és felújítottam a blokkot.


De ha mindenáron indexesre vágysz, akkor alapból olyat keress. Igaz már évekkel ezelőtt is 80e forintért dobálták a jó állapotú S51B-ket vagy E-ket - ahogy látom azóta sem esett vissza az áruk. Ha nem sürgős és ráérsz nézelődni, akkor komolyabb technikát is kaphatsz ugyanannyi, vagy minimálisan több pénzért.


Ha elmész vásároni, akkor ugye lehetőleg olyannal aki látott már kétütemű motort és nem csak Simsont, stb, stb... :)

2013. febr. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Lehet megfogadom a tanácsotokat, és elmegyek egy motorosboltba. :) Úgy a biztos.

Nekem egyébként nagy álmom hogy egyszer legyen egy Kawasaki Ninja ZX-6R-em. Valahogy beleszerettem abba a motorba. :P

Amúgy kiskorom óta álmom hogy legyen motorom, és motorozhassak. Hogy hogy jött ez az egész? Nem tudom megmondani. :)


Egyelőre kezdésnek azt hiszem elég lesz az 50 ccm. :)


Hát, úgy gondolom, hogy ez a Simson dolog hosszútávú lesz. Ha levizsgázok nagymotorra, akkor korlátlanra. Ami pedig még 8 év. :/ Addig pedig bőven megfelel. :) Igen egyébként nézegettem én is, hogy vannak egész jók 80-90-ért, csak azokkal az a baj, hogy messze vannak, és nincs is annyi pénzem. Ráadásul köztudott tény, hogy eléggé türelmetlen fajta vagyok. Szóval ha valamit meg akarok szerezni akkor azt azonnal vagy nagyon rövid időn belül. Most pedig találtam neten egy Simsont ami jó állapotban is van, motorikusan is jól működik, korrekt az ára és még helyben is van. Én már nem akarok többet várni. Megveszem a héten. Lesz ami lesz. :)

2013. febr. 18. 14:19
 7/21 A kérdező kommentje:
De köszi a válaszokat, mindet nagyon hasznosnak találom! :)
2013. febr. 18. 14:20
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha esetleg olcsón akarod kihozni, akkor nézz Schwalbékat. Ugyanaz a technika mint a többi Simson, váltani ugyanúgy kell, van rajta szép áramvonalazó burkolat, mostanában nagyon kezd divatba jönni - főleg kicsit átaalkítva, pl. ledes hátsólámpával, vékonyabb üléssel, esetleg leültetve.

Végülis mondhatnánk, hogy az a kelet-német Vespa. :P :D


Ha olcsón akarsz ilyesmit vásárolni, akkor esetleg a szülők vagy a nagyszülők ismerőseit kell körbeérdeklődni, hátha valaki megválna a horgászni járós gépétől. Ilyeneknek az is lehet előnye, hogy nem 14-16 éves fiúgyermekek tették eddig tönkre, hanem komolyabb emberek talán többet foglalkoztak vele és nem csak nyélgázon használták.

Ráadásul hasonló módon lehet komolyabb járgányokat is találni, mint Pannonia, Csepel - amit akár meg is vehetsz, vagy később használni, esetleg haszonnal továbbadni hogy legyen miből tankolni.


A türelem pedig nagyszerű tulajdonság, ha nem azonnal kell valami, akkor sokkal jobb üzleteket lehet csinálni. :)

Én évek óta várok egy tökéletesen gyári állapotú Pannoniára, hogy végre eladja a bácsika. Ugyanígy fél éve próbálok rávenni egy nénikét, hogy adja el a pajtában álló IFA BK350-et (1956-os gyártású). De így jutottam MZ ETS250-hez is...


Na de nem tartok mesedélutánt - de azért fontold meg a dolgokat alaposan.


Egyébként 20 évesen lehet korlátlan A kategóriád, csak ahhoz A2-t kell szerezni 18 évesen - utána 2 év gyakorlattal mehet a korlátlan. Persze pénz, pénz, pénz, de legalább megvan a motiváció miért vállalj munkát az iskola szüneteiben vagy mellette. :)

2013. febr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

És ugyan miket rejthetnek még ezek az istállók, padlások :) Bele sem merek gondolni.

Én már csak magában a régi holmikért is rajongok.

2013. febr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én már jól átgondoltam, és sztem megveszem. Nekem a Schwalbe annyira nem jön be kinézetre. Inkább S51. :)) De amúgy igen az ilyen idősebbekkel mindig jó üzletet lehet kötni. :)
2013. febr. 18. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!