Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hamarosan veszek egy motort,...

Hamarosan veszek egy motort, de nem tudom mekkora bukósisakot rendeljek! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy nemsokára lesz egy Simsonom. Még nincsen ugyan jogsim, de nyáron fogom letenni autóra, ezért úgy gondoltam addig veszek egy motort amit kipofozok, és szépen megcsinálgatok, mire oda kerül a sor. :) Ehhez akkor már fog kelleni egy bukósisak is. De azt nem tudom hogy mekkorát vegyek. Lemértem a fejméretem és kb 55 cm. Tehát S-es méret. Azon gondolkodtam, hogyha S-es méretet veszek, félő hogy kicsi lesz, vagy szorítani fog?! Ha M-eset vennék az szerintetek jó lenne? Nem fog lötyögni a fejemen? Ti milyet vennétek? (internetes rendelésről van szó)


L/17



2013. febr. 18. 09:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Neten fent van a motor? Mutasd :) Érdekel. s51 is jó, de a schwalbe és főleg a star az még egy atomrobbanást is túlélne :D
2013. febr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
ha hazaertem mutatok kepet, de am ma mgyunk megnezni. :-)
2013. febr. 19. 08:29
 13/21 anonim ***** válasza:

A Simson S15 tökéletes motor fiatal kezdőknek. Sokat kibír, olcsó fenntartható, fejleszthető, javítható és nem csúnya.

Amit én megfontolásra ajánlok az az, hogy ne sokat az indexre és a tükörre. Azok fognak leghamarabb leérni. A kilóméter óra is csak elvonja a figyelmedet. Jó világítás, jó fékek, megbízható hajtómű, egyenesfutást jól beállítani, kerékcsapágyak, lánchajtás egészséges legyen és hajrá!

Jó motorozást, jó tanulást!

2013. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Igen én is így vélem, hogy kezdésnek tökéletes a Simson is. Ráadásul nem csak egy sima robogó amin a gázt kell húzni, hanem váltós. És az alkatrészek is olcsóbbak és könnyebben elérhetők, mint bármi máshoz. Hát kilóméterórát, indexet és tükröket mindenképp szeretnék rá, mert az a motor kinézetén is dob, és azért jó ha vannak rajta. :) De természetesen tényleg az a legfontosabb hogy megbízható legyen.

Egyébként az a baj hogy a szereléséhez semennyire nem értek, szóval azzal kapcsolatban ha valaki tud valami tanácsot adni, örömmel fogadom. :) Vagy valami dokumentum vagy bármiféle szerelési útmutató ami kezdőknek ajánlott, és mondjuk neten letölthető.. Én már keresgéltem, de nem igen találtam olyan amit így kezdő fejjel fel is tudok fogni. :D

2013. febr. 19. 15:33
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Amint meg lesz a jogsi, azthiszem meg lesz a jó motorozás is! :)
2013. febr. 19. 15:33
 16/21 A kérdező kommentje:

Megvettem a motort. Meg vagyok vele elégedve bár vannak rajta kisebb hibák. Mutatok egy képet amit a hirdető tett fel, holnap pedig csinálok sajátokat. :)


[link]


[link]

2013. febr. 19. 20:58
 17/21 anonim ***** válasza:

Gratulálok, találkozunk az úton. :)


Ha nem indiszkrét a kérdés, akkor mennyiért sikerült?

2013. febr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

50 ezer volt. :)

2013. febr. 20. 15:50
 19/21 anonim ***** válasza:

Aha. Azért van mit még csinálni rajta: 4 index, kapcsoló, hozzá tartozó dolgok...


Annyira nem vagyok képben, de esetleg ha valaki aki jól ismeri a típust meg tudja mondani, hogy:

-gyárilag nem szürkék voltak a sárfogók?

-gyárilag a B-ken nem volt gyújtáskapcsoló a bal oldali oldaldobozon?

-a nem enduro-s B-ken is rácsos lámpa volt?

2013. febr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Én annyira nem értek hozzá, de az biztos h eredetileg szürkék a sárvédők.A gyújtáskapcsolót én is hiányoltam róla, de épp most néztem, és eléggé "összetákolt" gép mivel a váz S50-es, a motor pedig S51. Lámparács pedig nem tudom hogy melyiken van eredetileg, de gondolom ez is olyan dolog volt, hogy megtetszett annak a valakinek akié volt, és rakott rá. :D
2013. febr. 20. 19:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!