Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy a legjobb a fogyasztás?...

Hogy a legjobb a fogyasztás? Hogyan kapcsolgassam? Húzassam? Most vettem egy ezres suzukit, állítólag forgatni kell. Elsősorban tapasztalatokat kérnék.

Figyelt kérdés
2013. febr. 18. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy szép, összetett tudomány :)

Kisebb autókat forgatni kell a gyorsuláshoz, ez már csak ilyen, de ha elérted a kívánt sebességet, menj a legmagasabb fokozatban, ami ahhoz passzol. Nyilván ha gyorsan mész, az többet fogyaszt (erről vitatkoznak néha, de nagy általánosságban ez így van), de azért ne akadályozd a forgalmat.

Ne veszíts feleslegesen lendületet, tehát az ilyen "dinamikus" beállítottságú vezetés, ahol gyorsulgatsz, fékezgetsz, nem jó. Bár ha ilyen típus lennél, nem vágynál fogyasztási tippekre ezres Suzukihoz :D

Technikázni leginkább városban és szolid hegyi utakon lehet, illetve mindenhol, ahol nem egyenletes sebességgel megy az ember, hanem gyakran lassítania kell. Azt nem hatékony normál fékből, ott a gurulás és ha az kevés, akkor a motorfék. A motorfék is lendületvesztés, úgyhogy ha nincs nyomós ok, kerülendő. Okosak ilyenkor előadják, hogy ott 0 a fogyasztás. Igen, de attól még nem ez a jó a fogyasztásnak, elvesztjük a lendületet, amiből még sokat lehetne menni.

Ezt a gyakorlott hipermiler lazán, különösebb stressz nélkül, jó esetben szórakozva és a többi közlekedőre tekintettel teszi, illetve ha nem, akkor valamit rosszul csinál. Te húzod meg a vonalat, lehet valaki agyament ön- és közveszélyes szintű, tötymörgő enyhén zavaró, fura alak vagy lehet, hogy észre se veszed, hogy mit csinál. Alkalmaztam már durvább technikákat, miközben az Alpokban együtt nyomultam egy csapat motorossal (én is motorral voltam), igaz, nem téptünk, úgy nehéz. Ha menni kell, akkor menni kell, sok lehetőség nincs fogyasztásjavításra, a légellenállás is durva.

De lassabban is többet számít az időjárás s a jármű típusa, mint az ember, csodák nincsenek e téren, de azért nem elhanyagolható, amit elérhetünk.

Most egyelőre ennyi.

2013. febr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gyorsitásnál húzasd ki legalább 3 ezres fordulatig, hogy ne erőlködjön a motor, és egyenletes haladásnál se engedd 2 ezres fordulat alá, szóval ne tedd 5-be 50 km/h-nál, az csak rosszabb. Tehát 2 ezer és max 4 ezres fordulat között használd.
2013. febr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!