Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 120-al haladok az autópályá...

Ha 120-al haladok az autópályán, akkor haladhatok a belső sávban?

Figyelt kérdés
2013. febr. 18. 21:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

ha valaki be szeretne jönni elém, akkor köteles vagyok beengedni?

És ha én akarok bemenni másik kocsi elé, akkor be kell engednie?


először kell felmennem autópályára a héten és kicsit bizonytalan vagyk

2013. febr. 18. 21:02
 2/11 anonim válasza:
71%

120-al ne idétlenkedj a belsőben.

Van aki 180-nal veri.

2013. febr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tartósan nem, jobbra tartási kötelezettség van.

Illik beengedni a másikat, és nem illik szűken bevágni a másik elé. Egyáltalán, az egész közlekedésben udvariasabbnak, segítőkészebbnek KELLENE lenni.

2013. febr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

egyikőtök sem köteles beengednie a másikat, de ugy kell közlekedned h ne zavard a forgalmat, vagyis ha belül mész és vki utolér és látod h gyorsabb nálad akkor amint lehetőséged van rá egyből átmész a külső sávba h elengedd (ha nem akkor csak villog dudál még el nem engeded vagy be nem tud előzni a külső sávból), aztán ha már nem jön senki aki nálad jóval gyorsabb akkor visszamész belülre és haladsz tovább. igy legalább nem kell a kamionokat sokáig követned 80al.

én mindig ugy megyek h amint utolérnek visszamegyek a külsőbe, aztán gyors vissza a belsőbe és haladok tovább.

2013. febr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

egyikőtök sem köteles beengednie a másikat, de ugy kell közlekedned h ne zavard a forgalmat, vagyis ha belül mész és vki utolér és látod h gyorsabb nálad akkor amint lehetőséged van rá egyből átmész a külső sávba h elengedd (ha nem akkor csak villog dudál még el nem engeded vagy be nem tud előzni a külső sávból), aztán ha már nem jön senki aki nálad jóval gyorsabb akkor visszamész belülre és haladsz tovább. igy legalább nem kell a kamionokat sokáig követned 80al.

én mindig ugy megyek h amint utolérnek visszamegyek a külsőbe, aztán gyors vissza a belsőbe és haladok tovább.

ha személyautóval megyek akkor meg végig a belsőben haladok mert ugye sietek és sokszor jóval többel megyek mint a megengedett 130. múltkor pl 170 km/h-val csináltak képet

2013. febr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szántóvető ***** válasza:
100%

nem mert jobbratartási kötelezettséged van.

a többi kérdést nem értem.ha előzöl valakit akkor elmész mellette és visszasorolsz,ha téged előznek akkor a másik autó nem foglalkozik veled.

2013. febr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Az autópályákon és a gyorsforgalmi utakon is a belső sáv (a jobb oldali) az haladási, míg a külső az előzési. Mindaddig a belső sávon haladsz, amíg nem akarsz előzni, vagyis valamilyen lassabban haladó jármű nincs előtted. Ha meg akarod előzni, előbb megbizonyosodsz arról, hogy nem jön-e jármű hátulról a külső sávon, utána megelőzöd és visszaállsz a haladási sávba. Ennyi. A belső sáv biztonságosabb. Ha valaki elalszik a kormány mellett a szembejövő forgalomban, és átszakítja a szalagkorlátot, a belső sávban talán nagyobb esélyed van a túlélésre.
2013. febr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szántóvető ***** válasza:

7-es:

36. § (1) Olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két vagy több forgalmi sáv van (párhuzamos közlekedésre alkalmas úttest) - a (2)-(4) bekezdésben említett eseteket kivéve - a külső (jobb szélső) forgalmi sávban kell közlekedni. Más forgalmi sávra ráhajtani csak előzés, balra bekanyarodás, illetőleg megfordulás céljából szabad.

2013. febr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó!

Ugyanarról beszélünk mind a ketten, csak én némi fogalomzavarban szenvedek. Én azt vettem belső sávnak, ami a haladási irány szerint a jobb oldali, zárójelbe is tettem. Hát akkor legyen az a külső sáv.

2013. febr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előzéskor haladhatsz, de ha gyorsabb jön, húzódj vissza a külsőbe amint lehetséges, függetlenül a sebességedtől.
2013. febr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!