Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt nyári gumi vásárlás...

Vizéli László kérdése:

Használt nyári gumi vásárlás 1 szezonra? Elöl mindenképp csere, hátul öreg téli gumi van jó profilmélységgel. Érdemesebb mind a 4-et cserélnem? Vagy az öreg téli kibír egy nyarat?

Figyelt kérdés
A múlt évben cseréltem le egy újabbra a régi autót (most 2008-as évjáratú Kiám van) Vettem hozzá nyárra 1 garnitúra alufelnit, mert amik az autón voltak gyári lemez felnin 4 téli volt a megengedett 1.6mm kopásjelző alatt. Ezekre vettem 4 vadonat új gumit a műszaki miatt és persze a saját és mások testi épsége miatt. A kérdés itt kezdődik: A megvásárolt nyári alufelnin 2 fajta gumi van elől 2 kopott nyári, hátul 2db kb 6mm-es téli de már öregek 99-es évjáratú. Most nem vagyok olyan tehetős hogy újakat vegyek rá a nyárra, ezért használtat szeretnék venni ami mondjuk 1 nyarat kibír. Érdemesebb mind a 4 gumit cserélnem? Vagy az öreg téli maradhat hátul a nyáron még? A következő hónapban szeretnék vásárolni és mindenféle jó tanácsot meghallgatok.
2013. febr. 20. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem kibirta az öreg téligumim a nyarat de következő évre az egyik kihasadt.
2013. febr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem életveszélyesnek tűnik ez az összeállítás. A nulla kilométeres, raktárban tartott 99-es gumi anyaga már elöregedett. Én nem kísérleteznék az életemmel, mások életével. Lehet, lesz olyan, aki majd jön valaki, hogy az ő kocsiján még a Kádár-korból származó papucsai vannak, de arra nem kell hallgatni.

Az autó első számú biztonsági eleme a jó gumi.

Azt is sokszor leírták már itt, hogy -7 fok alatt tél van. Ez alatt nem jó a nyári. Nyáron meg nem szabad használni a téli. De hogy elöl ilyen, hátul olyan! Inkább erre már nem is írok semmit. :-(

2013. febr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést. Én is úgy terveztem ha már mindenféleképpen használtat kell idén vennem akkor mind a 4-et cserélem, az a biztos. Esetleg azt tudja valaki hogy kb 5mm-es gumival normál használatban hány szezont tudok még menni?
2013. febr. 20. 14:03
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem vegyél előre 2 újat, hátul maradjon az öreg, aztán jövő nyáron azt is pótolod 2 újjal. Egy ilyen kis személyautón minimális a hátsó gumi igénybevétele, a fékhatás nagy része is elöl van, szerintem nem vészes így.

Egy átlagos gumi újan 8mm-es, és kb 60 ezret bír ki, mire eléri a 2mm-t. Ez cserélgetve igaz.

2013. febr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Alapszabály: a jobb gumit mindig hátra tesszük. Ha az eleje megcsúszik azt könnyen korrigálod, ha a hátulja csúszik meg, akkor max sikítani tudsz (hacsak nem vagy rallyversenyző). Hiába fékez szuperül az első gumid, ha közben a hátulja kitör és nekivág a szembejövő kamionnak.
2013. máj. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez így mind szép és jó, csak a józan ész nem ezt diktálja. Akkor szerinted ha van 4 új gumi az autón, akkor sosem kéne megcserélni őket, hanem megvárni, hogy lekopjon az első 2?
2013. máj. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!