Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2010-es H Astra, üzemanyag...

2010-es H Astra, üzemanyag tartályának lehetőleg teljes ürítése házilag!?

Figyelt kérdés
A kérdés az, hogy valaki, aki nem az asszony, ügyesen gázolajat tankolt az 1.6 Astra H faceliftbe. Állítólag a kutas ajánlotta bele a prémium dízelt. Mert hogy az jó lesz. Nos, az autó benzines. Hazacsörömpölt valahogy (állítólag a szomszéd segített feltolni a felhajtóra) az utca végéből a "nagyonmagyarállami" kútról. A kérdés adott, hogy lehet kiüríteni a tankját úgy, hogy a garancia ne ugorjon, tehát nem szeretném leszedni az injektorról a benzincsövet. Az autó pesti, én pedig BAZ megyében élek, nem opció a "Csak mennyé' be a márkaszervizbe megcsinyájják!", mert kicsit messze van. Hogy tudom kiszedni ezt a szart a tankból? Cső nem megy bele, azt már próbáltam. Injektort nem bontanám. Ötletek???

2013. febr. 21. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Hagyd kint éjszakára. Tuti hogy reggelre üres lesz.☺

Slagot nem lehet beledugni? Mert ha bele lehet, akkor ki kell vele szívatni. Szerintem nem olyan nagy gond ha marad benne egy liter, töltesz rá jó sok benzint, annyi elveszik benne.

2013. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

olyasmi csövet kell dugni a tankba, mint a bor szívó cső


tudom van a tankban egy ilyen pöcök de azt be bírod nyomni vele, legyen a cső úgy másfél méteres, beledugod az aljáig és megszívod, mikor már majdnem ott van a szádnál a gázolaj, akkor beledugod a csövet egy kannába, és kifolyik, amennyit csak ki bírsz belőle ereszteni annyit eressz ki, és utána meg tankolj rá sok benzint hogy fel híguljon a benne maradt gázolaj,


ha meg a csővel nem bírod benyomni azt a pöcköt, akkor dugd a csövet meg egy csavarhúzóval nyomd be a pöcköt

2013. febr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Leírom még egyszer NEM LEHET CSÖVET BELEDUGNI. A csapószelep mögött kb 25 cm-re van egy valami, ami nem engedi bele a csövet. Vékonyat sem. Borászként azt mondom, hogy a bort "lopóval" fejtik le, nem csővel. :) Ez itt egy kis falu. Soha nincs zárva sem az ajtó, sem autó, kulcs benne, stb. Nem a 'nyolcban' élek... Így az üzemanyagod a tankban marad. SAJNOS!!! (Tényleg hogy a fenébe lehet kiszedni ezt a sz**t? Már a csákányt nézegetem...)
2013. febr. 21. 13:34
 4/9 anonim ***** válasza:
szedd ki a benzinszűrőt és nyomasd ki az üzemanyagszivattyúval
2013. febr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fel kell emelni egykicsit ,hogy alá tudj mászni és a tank aljárol le kell kötni az üzemanyag vezetéket és ki fog folyni magátol.Ami benne marad arra meg hozzatok 40l benzint és kész. De ha nincs kedved ezzel szórakozni akkor keresd meg a kutas gyerek főnökét és ingyen és bérmentve megcsináltatja ugyanezt a munkát neked! /sürün -sürün való elnézést kérve tőled
2013. febr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös v ok. Leveszed a szűrőt ,ha van,,vagy valahol megbontod a vezetéket ahol lehetséges,és a tank beöntő nyílásán keresztül megnyomatod levegővel és kinyomatod az egész anyagot belőle.
2013. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, közben ez volt a megoldás, tanksapka nyit, benzinszűrő leköt, (viszonylag egyszerű, ilyen összenyomható gyorscsatlakozó köti a benzinvezetékhez) és a lefolyótisztító pumpával megnyomtam a beöntőnyílásnál. Kijött az összes. Van 50 liter gázolajam. Astra túlélte. Már megjártam vele Mezőkövesdet. :) Mondjuk miért nem megy bele a cső???
2013. febr. 21. 18:15
 8/9 anonim ***** válasza:
pontosan azért nem megy bele a csö amiért javasolták neked,hogy hagyd kint éjszakára
2013. febr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert gyárilag szerelnek beléjük ,lopás gátlót! Egyszerűen a tömlő nem megy bele ,de a folyadék lefolyik. :-))
2013. febr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!